Uyuyama sorunu nasıl halledilebilir?

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Uykuya dalabiliyorum ama beynim uykuya tamamen geçemiyor. Yarı uykulu mu denir buna ne denirse o evrede takılıp kalıyorum dışarıdaki sesleri duyuyorum ama gözlerimi açmayı istemeyecek kadar uykuya dalmış vaziyette oluyorum. İçmediğim uyku ilacı kalmadı serex, ativan.

Daha da ilginci gece uyumamama rağmen kendimi tüm gün enerjik, ve dinç hissettim acaba uyuyabildiğim zaman dilimleri oluyor da ben mi fark etmiyorum onu da çözebilmiş değilim. Ama çok endişe ediyorum. Bu böyle gitmez ileride çok sağlık sorunu yaşarım uykusuzluktan canımı sıkan durum bu. En son cumartesi gecesi sabaha karşı 1-2 saat uyuduğumu hatırlıyorum son 2 gündür bir gram uyku uyumadım hiç. 48 saattir gözüme uyku girmiyor. ne yapmam lazım yardım edin tavsiyeleriniz ne?

Uykuya dalabiliyorum ama beynim uykuya tamamen geçemiyor. Yarı uykulu mu denir buna ne denirse o evrede takılıp kalıyorum dışarıdaki sesleri duyuyorum ama gözlerimi açmayı istemeyecek kadar uykuya dalmış vaziyette oluyorum. İçmediğim uyku ilacı kalmadı serex, ativan.

Daha da ilginci gece uyumamama rağmen kendimi tüm gün enerjik, ve dinç hissettim acaba uyuyabildiğim zaman dilimleri oluyor da ben mi fark etmiyorum onu da çözebilmiş değilim. Ama çok endişe ediyorum. Bu böyle gitmez ileride çok sağlık sorunu yaşarım uykusuzluktan canımı sıkan durum bu. En son cumartesi gecesi sabaha karşı 1-2 saat uyuduğumu hatırlıyorum son 2 gündür bir gram uyku uyumadım hiç. 48 saattir gözüme uyku girmiyor. ne yapmam lazım yardım edin tavsiyeleriniz ne?
Spor yap. O yorgunlukla uyursun bence.

Ekranlardan uzak durun :)
Mavi ışık da uykuyu engeller doğru.

Deli gibi uykum olsa bile bazen uyuyamadığım günler oluyor. Ben kendi yöntemimi söyleyeyim. Belki işine yarar. Telefondan sevdiğin bir şeyi dinleyerek uykuya dalabilirsin. Bende işe yarıyor.

Hocam bu durumu araştırdım, araştırdıkça canım iyice sıkıldı arkadaşlara hakkınızı helal edin mesajı yollayacağım az kaldı.

Hocam zaten normal zamanda da uyumam için ekstra iyi koşullar lazım içerisi çok karanlık olmalı, en ufak ses olmamalı çıt sesi gelsin uyanıyorum normal halimde bu şekilde.

Mavi ekran kullanımını azalt kullandığın vakitlerde göz koruyucu mod açmaya özen göster uyku düzeni oluştur yatmadan önce süt yoğurt gibi uyku getirecek besinler tüket yeterli.

sigara ve alkol kullanıyorsanız azaltın hocam, mavi ekrandan uzak durun. bol bol süt ve süt ürünleri tüketin.

Yeni konular

Geri
Yukarı