Uyuz hastalığı nasıl geçer?

Makaleler
1
Ablamın iş yerinde birisi uyuz kapıp herkese bulaştırmış haliyle ablama ablamdan bana bulaştı. Wilkinson pomad ve anti-skab losyon kullanmaya başladım. İlk önce losyonu sürüp sonra pomadı sürüyorum umarım geçer. Daha önce uyuz olan var mı? Süreç nasıl geçti anlatırsa sevinirim.

Ablamın iş yerinde birisi uyuz kapıp herkese bulaştırmış haliyle ablama ablamdan bana bulaştı. Wilkinson pomad ve anti-skab losyon kullanmaya başladım. İlk önce losyonu sürüp sonra pomadı sürüyorum umarım geçer. Daha önce uyuz olan var mı? Süreç nasıl geçti anlatırsa sevinirim.

Hocam durum nedir şu an surec nasıl gecti sanirim bende uyuz oldum :(

@BitikBirİnsanEvladı

Hocam durum nedir şu an surec nasıl gecti sanirim bende uyuz oldum :(

@BitikBirİnsanEvladı

Wilkinson pomad aldım kullandım hocam. 3 gün boyunca boyundan aşağı her yerine sürüyorsun ayak parmaklarının arasına bile. 3 gün hiç banyo yapmayacaksın aynı kıyafetleri kullanacaksın temastan kaçın ve senle aynı eşyaları kullanmalarına izin verme. İlaç aşırı kötü ve ağıe kokuyor ve zımpara gibi. 3 gün sonunda kıyafetlerini bir plastik torbaya koyup balkona at dikkat et torbanın ağzını sıkıca bağla hava almasın. 1 hafta sonra eşyalarını soğuk suda yıka. Banyo yapacağın zaman tüm vücudunu iyicene lifle 2-3 defa. Kaşıntılar 1-2 hafta daha devam eder sonrasında tamamen geçiyor zaten. Geçmiş olsun bayağı kötü bir durum. Özellikle geceleri uyutmuyor ve ben bazen ağlıyordum artık kaşıntıdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı