Uyuz hastalığı nasıl geçer?

yiğit321321

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben uyuz oldum ve 1 aydır ilaç kullanıyorum ve hâlâ uyuz geçmedi. Wilkinson losyon gibi ilaçlar kullandım hâlâ geçmedi. Kükürtlü sabun aldım gene geçmedi. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kükürtlü sabun boş iş. Alıyorsun 3 kutu Kwellada. Üzerinde yazdığı gibi her gün banyo yapıp sürüyorsun, geçiyor. Ama üzerinde yazdığı diğer şeylere de bakman gerekiyor.

Evdeki herkesin aynı anda kullanması lazım. Yoksa sona kalan kişi diğerlerine bir güzel tekrar bulaştırır. Aynı evde olduğun için ne kadar dikkat edersen et, ister istemez bulaşır. Kıyafetleri, yatak çarşaflarını falan yıkaman gerektiğini söylememe gerek yok herhalde.

Bu şekilde en kötü 15-20 günde geçmeli. Duruma göre 1 haftada bile geçebilir.

Evdekileri ikna edemiyorsan (Maalesef, Türkiye şartları. Düşünebilen aile bireyleri zor bulunuyor) hiç uğraşma. Kışın 20 gün sabah akşam banyo yaparsın, 2 hafta sonra yine sana bulaştırırlar. İlaca verdiğin paraya yazık. Onlar ölene kadar bekle, öyle kullan. Veya evden ayrıl.

Kükürtlü sabun boş iş. Alıyorsun 3 kutu kwellada. Üzerinde yazdığı gibi her gün banyo yapıp sürüyorsun, geçiyor. Ama üzerinde yazdığı diğer şeylere de bakman gerekiyor.

Evdeki herkesin aynı anda kullanması lazım. Yoksa sona kalan kişi diğerlerine bir güzel tekrar bulaştırır. Aynı evde olduğun için ne kadar dikkat edersen et, ister istemez bulaşır. Kıyafetleri, yatak çarşaflarını falan yıkaman gerektiğini söylememe gerek yok herhalde.

Bu şekilde en kötü 15-20 günde geçmeli. Duruma göre 1 haftada bile geçebilir.

Evdekileri ikna edemiyorsan (maalesef, Türkiye şartları. Düşünebilen aile bireyleri zor bulunuyor) hiç uğraşma. Kışın 20 gün sabah akşam banyo yaparsın, 2 hafta sonra yine sana bulaştırırlar. İlaca verdiğin paraya yazık. Onlar ölene kadar bekle, öyle kullan. Veya evden ayrıl.

Yardım için teşekkürler dostum.

Hâla geçmediyse yakın zamanda Türkiye’ye ivermectin etken maddeli Ziver adında bir hap geldi doktorunuza danışıp bunu kullanın tedavide başarı oranı çok yüksek. Berber, toplu taşıma ve AVM’lerde kıyafet deneme en çok bulaştıran şeylerden. Bu ara inanılmaz bir salgın var.

Arkadaşlar selam, ben uyuz oldum ve 1 aydır ilaç kullanıyorum ve hâlâ uyuz geçmedi. Wilkinson losyon gibi ilaçlar kullandım hâlâ geçmedi. Kükürtlü sabun aldım gene geçmedi. Ne yapmam gerekiyor?
Wilkinson Pomat'ın geçirmesi gerekiyor aslında en güçlüsü sayılır. Tabii doğru şekilde kullanmak da gerekiyor. Özellikle çarşaf,kıyafet tarzı şeyleri yüksek derecelerde yıkamalısınız ve yukarıda dendiği gibi herkes kullanmalı uyuz olsun ya da olmasın. Ayrıca eşyaları güzelce temizledikten sonra kullanmak lazım.

Size tavsiyem durumunuz varsa en azından 1 hafta süreyle evden uzaklaşmanız. İlaçları kullanmaya devam etmelisiniz bu süre zarfında. 1 hafta sonunda evi ve içindeki eşyaları güzelce temizleyin hiçbir şey kalmaz.

Wilkinson Pomat'ın geçirmesi gerekiyor aslında en güçlüsü sayılır. Tabii doğru şekilde kullanmak da gerekiyor. Özellikle çarşaf, kıyafet tarzı şeyleri yüksek derecelerde yıkamalısınız ve yukarıda dendiği gibi herkes kullanmalı uyuz olsun ya da olmasın. Ayrıca eşyaları güzelce temizledikten sonra kullanmak lazım.

Size tavsiyem durumunuz varsa en azından 1 hafta süreyle evden uzaklaşmanız. İlaçları kullanmaya devam etmelisiniz bu süre zarfında. 1 hafta sonunda evi ve içindeki eşyaları güzelce temizleyin hiçbir şey kalmaz.

Ailecek wilkinson kullandık zaten çok ağır bir kokusu var 3 gün sonra da banyo yaptık biraz ben kaşınmaya başladım kaşınmam geçti şu an iyiyim yardımlarınız için teşekkürler.

Benimki 3 ay sürdü hocam sabır işi vallaha. 2 kere Wilkinson kullandım geçti direk, 1 haftada oldu bitti 3 aylık iş. 3 gün havasız bırakınca da ölüyorlar tüm kiyafetlerini oyunu buyunu yıkamaya useniyorsan at bi poşete bitsin

Yeni konular

Geri
Yukarı