Uzak mesafe için Access Point ya da Wi-Fi güçlendirici önerisi

Samyelii

Centipat
Daha fazla  
Apartmanın 3. katından 1. katına internet vermek istiyorum. Şu an hava güzel olduğu için fotoğraftaki Repeater'ı balkonun mermerine koydum. Fotoğraftaki cihazın modeli TP-Link re305. Salon fotoğraftaki balkona bitişik şekilde. Balkonun sağ tarafında mutfak, mutfağında sağında bilgisayarı kullandığım oda var. Şu an 1. katın salonundan normalde 25Mbps olan hızdan 10-15 civarı hız alabiliyorum, mutfaktan 7 Mbps civarı, kendi odamdan ise 2-3 Mbps alabiliyorum. Şu durumda benim ihtiyacım daha güçlü bir repetar mı yoksa access pointer mı? Access pointer almak istemiyorum çünkü modemden balkona kablo çekmem gerekecek. Daha güçlü bir repater (örneğin TP-Link RE505x) alıp onu da camekanın içine aldığımda işim çözülür mü? Mesh sistemi vs. hiç kullanmadım o tür cihazların gücünü çok bilmiyorum açıkçası. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim. Bilgisayarda düşük ping gerektirecek oyun vs. oynamıyorum. İnterneti genel olarak Zoom görüşmeleri ya da dizi, film izlerken kullanıyorum.

20240207_185419.png

Çooook güçlü bir makine almanız lazım onun için, oda belki hava durumlarından vs etkilebilir pek sanmasamda, senin yerinde olsam ASUS router alır, open wrt kurar kablo çekerim, uğraşmayayım diyorsan Keenetic falan bak. Kablo ile verirsen interneti 2. modeme hız düşmesi gibi bir şey yaşamazsın.

Geri
Yukarı