Uzak sunucudan yanıt yok

Laufeyson

Centipat
Yer
New Asgard
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Ben bu konuyla alakalı başka bir konu daha açmıştım ama çözüme kavuşmadı. Ben TürkNet kullanıyorum. Neredeyse 1 ay oldu hizmet başlayalı. Aralarda internet birden kesiliyor ve modem arayüzünde uzak sunucudan yanıt yok yazıyor ve bu arada DNS gitmemiş oluyor önce link down yazıyor sonra yeniden açılıp interneti 1-2 Dk'ya bağlıyor. TürkNet'e yazdığımızda TT'nin gelip baktığını sorunun kutudan evin içine kadar olan kablolarda olabileceğini ya da müşteriden kaynaklı olabileceğini söyledi. Evin içine kadar olan kabloları kontrol etmek için 100 TL istediler. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetin çok sık kopuyorsa kablolarla ilgili olabilir ama uzak sunucudan yanıt yok olayı TürkNet sistemi ile ilgili.
İnternetin gidince gelmesi en az 2 dakika sürüyordur. Hemen gelmesi için şu adımları izle.
1-DSL'in bağlanmasını bekle.
2-TürkNet mobil uygulamasından "Teknik & Destek" sekmesi altında "Teknik Bilgiler" kısmında "Bağlantımı Yenile" var. 2 kez bağlantını yenile 5 - 10 saniye içinde internetin bağlandığını göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı