Uzaktaki Ağa Bağlanmak İçin?

Emre Aziz

Kilopat
Yer
İzmir
1-) Merhaba. Bir sistem kuracağım. Amaç Çok uzak bir yerde açık alanda 850-950 metre uzakta olan bir modeme bağlanmak. Modemde (dağıtıcıda) herhangi birşey yapılmayacak. Bağlanmak için en iyi perfermansı verecek cihaz gerekiyor. Mümkünse Windows 8 uyumlu olsun ama öncelik performansta.

2-)TL-WN951N adaptöründen 1 anten çıkarıp dönüştürücü kullanıp Parabolik dış ortam anten TL-ANT2424B takarsam ne kadar performans alırım. Parabolik anteni kullanmak için TL-WN7200ND mi daha iyi olur yoksa TL-WN951N mi? Yada başka bir adaptor mü. En iyi performans için nasıl bir sistem önerirsiniz.

3-) Ayrıca TP-link TL-WA7210N cihazının wireless adaptör işlevini görüp kablosuz ağlara bağlanıp bu bağlantıyı hem kablolu hemde kaplosuz olarak dağıtıyormuş. Doğru mudur? Yukarda yazdığımı mı önerirsiniz yoksa bunu mu? (Bana kalırsa ben bunu alırım ethernetten kullanmak daha iyi çünkü.)

Detaylı bir şekilde açıklayıp yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Teşekkürler.

900 metre uzaktaki ağa bağlanır mı. Modemin sinyali çok kuvvetli telefonla 160-180 metreye kadar çekiyor.

Daha ayrıntılı cevaplar bekliyorum. Özellikle kullananlardan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı