Uzaktaki modeme Ethernet bağlamak

arasthekumpir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bizim modemimiz koridorda duvarda fiber olduğu için. Fakat benim sistemin odamda ve Wi-Fi ile aşırı ping alıyorum. Size sorum şu; Ethernet kablosu uzadıkça internet kaybı artar diyen kitle doğru mu söylüyor? Ya da duvardan vs. ethernet kablosu geçirmenin bir yolu var mıdır? Çünkü odam bayağı sakat bir yerde ve modemden çekmek bayağı zorlu olacak.
En kısa zamanda fotoğrafları eklemeye çalışacağım.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kafanızda soru işareti kalmasın.

Kablo ile sorun olmaz hocam. 100 metreye kadar Cat6 ile sorun yaşamazsınız.

Arkadaşların dediği gibi belli bir uzunluğa kadar hız sorunu yaşamazsınız. Kabloyu geçirmek için de kablo kanalı denilen plastik aparatlar var onlardan alıp duvarın üst kısımlarına sabitleyerek kabloyu içerisinden odanıza kadar geçirebilirsiniz. Bir de şöyle bir ürün videosu görmüştüm konu hakkında bir bilgim yok biraz araştırabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TP-Link'in bir şeyi vardı 2 tane priz birini modemin oraya takıyorsun sonra o prize Ethernet bağlıyorsun diğer prizi de bilgisayarın oraya takıyorsun ondan da Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlıyorsun.
Elektriği internete çeviren TP-Link Powerline inceleme! - YouTube
Powerline Adaptörler | TP-Link Türkiye (tp-link.com)
Ve bu alet kablosuz değil interneti elektrik üzerinden diğer fişe iletiyor.

1610013953183-png.821607

1610014037620.png

Dosya Ekleri

• 1610013953183.png
    1610013953183.png
    220,2 KB · Görüntüleme: 320
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı