Uzaktan bilgisayar programcılığı okunur mu?

Hocam Ahmet yesevi üniversitesi 1, 5M ile kapatmış geçen yıl. 2022'de ise 1, 8M ile kapatmış. Kesin gelmesi için benim kaç bine girmem gerek?

@pilavcikemo

Bu tahmin etmesi zor bir şey, tamamen arz talebe göre sıralamalar yükselir ve alçalır. Bilgisayar programcılığı popüler bir bölüm haline geldi, belki yine aynı sıralamalar ile kapatabilir ancak daha yüksek puanlar ile kapatma ihtimali de var. İlk 1 milyon - 900 bin gibi bir sıralama yaparsan muhtemelen gelir, ancak 1.3 milyon ve daha düşük yaparsan riskli olur.

Bu tahmin etmesi zor bir şey, tamamen arz talebe göre sıralamalar yükselir ve alçalır. Bilgisayar programcılığı popüler bir bölüm haline geldi, belki yine aynı sıralamalar ile kapatabilir ancak daha yüksek puanlar ile kapatma ihtimali de var. İlk 1 milyon - 900 bin gibi bir sıralama yaparsan muhtemelen gelir, ancak 1.3 milyon ve daha düşük yaparsan riskli olur.

700k yapayım garanti olsun o zaman hocam.

700k yapsam muhtemelen gelir gibi değil mi hocam? Bir anda 800k ileriye atacak hali yok ya.

Bende BT'yim hocam, işim var ve açıktan yönetim bilişim sistemleri okuyacağım bence sende öyle yap çünkü EA 600K TYT 700K yapmakla aynı şey neredeyse. Açıktan okurken kendini Network tarafında geliştirirsen network uzmanı olabilirsin mezun olduktan sonra çünkü 4 yıl sonra hem bir diploman oluyor hemde 4 yıllık bir iş deneyimin, böylece 4 yıl örgün YBS okuyanların önüne geçmiş olursun. Zaten geneli yazılımcı olacağım ümidiyle giriyor. Bende sunucu ve sistem ağırlıklı devam etmeyi planlıyorum umarım gönlümüzce olur. CCNA ve diğer sertifikalarıda almaya bak o 4 sene içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı