Uzaktan eğitim için hafif Linux dağıtımı önerisi

Aynen. Zaten boştayken o kadar RAM kullanıyor ki, Windows 10 kurmak daha mantıklı.

Ben bundan daha fazla memory kullanan XFCE dağıtımları gördüm.

Screenshot from 2020-09-22 20-32-41.png

Arkadaşlar Kubuntu kurmayı deneyeceğim de ona macOS Big Sur olur mu?
Olur.
Ayarlar'ın Tema bölümünde, macOs Big Sure teması indir ve uygulama merkezinden Latte Dock'u indir
macOs Big Sure gibi olur.

Alt panele ise sağ tıkla, paneli kaldır seçeneğine tıkla seni rahatsız etmez bir daha.

Detaylıca anlatıyor.

Olur.
Ayarlar'ın Tema bölümünde, macOs Big Sure teması indir ve uygulama merkezinden Latte Dock'u indir
macOs Big Sure gibi olur.

Alt panele ise sağ tıkla, paneli kaldır seçeneğine tıkla seni rahatsız etmez bir daha.
Bu sistem özelliklerinde kasar mı? Mint’den geçmeyi düşünüyorum.

Intel Celeron N2820
4 GB RAM

Intel Celeron N2820
4 GB RAM
KDE ortamı olan bir Linux'u ( Kubuntu, Manjora gibi), araçlar ile donatmadığın sürece çok stabil çalışır.
Kubuntu kurabilirsin;

Elenentary Os'u da deneyebilirsin. O da hafif, şık ve performanslı;

İşlemcin biraz kötü;

2 çekirdekli ve 2 iş parçacıklı olması dezavantaj. Taban hızı 2.10 Ghz ve Turbo boost 2.30 Ghz.
İş parçacığı 4 olaydı biraz daha iyi olurdu.
Ama çoğu Linux dağıtımı, kötü kaynaklar olsa bile, Windows'tan güzel çalışır.

Arkadaşlar Kubuntu kurmayı deneyeceğim de ona macOS Big Sur olur mu?
Olur, internette bir sürü videolar var macOS'e benzetmekle alakalı. Aramayı "Kubuntu macOS theme" olarak değil de "KDE Plasma macOS theme" olarak yaparsanız daha iyi olur.

Intel Celeron N2820
4 GB RAM
Ben Intel Core2 Duo P8700 ve 4GB RAM ile kullanıyorum mis gibi çalışıyor.

KDE ortamı olan bir Linux'u ( Kubuntu, Manjora gibi), araçlar ile donatmadığın sürece çok stabil çalışır.
Kubuntu kurabilirsin;

Elenentary Os'u da deneyebilirsin. O da hafif, şık ve performanslı;
Ben uzaktan eğitim işleyip video montaj yapacağım Shotcut’dan. Bana hızlı, kullanacağım uygulamalara göre olan, macOS Big Sur düşünüyorum ve onun gibi temaları yapınca kasmayan, Ubuntu tabanlı bir dağıtım istiyorum.
Olur, internette bir sürü videolar var macOS'e benzetmekle alakalı. Aramayı "Kubuntu macOS theme" olarak değil de "KDE Plasma macOS theme" olarak yaparsanız daha iyi olur.

Ben Intel Core2 Duo P8700 ve 4GB RAM ile kullanıyorum mis gibi çalışıyor.
KDE Plasma’nın mantığını anlayamadım ben oturumdan çıkıyorum öyle giriyorum Mint’de.

@Serendipity ama işlemcin 2 çekirdek ve 2 iş parçacıklı. Taban ve Turbo frekansı da güçlü değil o kadar. Bu bence video montajına uygun bir işlemci değil, yine yaparsın ama sorunlar ile karşılaşırsın biraz.

Bu işlemci;
Ofis, kodlama gibi işlere uygun benim açımdan.

@Serendipity ama işlemcin 2 çekirdek ve 2 iş parçacıklı. Taban ve Turbo frekansı da güçlü değil o kadar. Bu bence video montajına uygun bir işlemci değil, yine yaparsın ama sorunlar ile karşılaşırsın biraz.

Bu işlemci;
Ofis, kodlama gibi işlere uygun benim açımdan.
Genelde şarkı ekleyip video düzenliyorum yani kolay işler, öyle profesyonel yaptığım yok ama zorlandığımda bayağı oluyor.

Geri
Yukarı