Uzaktan Eğitim süreci

viserion

Hectopat
Merhabalar. Bildiğiniz üzere salgın nedeniyle yurt genelinde üniversitelerde uzaktan eğitime geçildi. Üniversitenin web sayfasında uzaktan eğitim ile ilgili olan bilgilendirmeyi de okudum. Bilgilendirmede şu hususlara yer verilmiş:

1. Öğrencilerimizin ders takibi asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak yürütülecektir.
2. Üniversitemiz eğitim-öğretim faaliyetlerini sanal/canlı sınıflar aracılığıyla online öğretim olarak gerçekleştirecektir.
3. 2019-2020 Bahar Dönemi için hazırlanan mevcut haftalık ders programına uyulacaktır.

Aklıma takılan bir soru var. Örneğin Pazartesi günü saat 09:00 - 09:50 arasında verilen Matematik dersine yine pazartesi günü saat 09:00'da mı bağlanmamız gerekir yoksa derse katılım saatinde esneklik olacak mı? Yani Pazartesi günü saat 09:00'da olan derse akşam saat 18:00'de bağlanabilir miyiz? Bilgisi olan var mı?

Canlı olacak ve mevcut haftalık ders programına uyulacak denmiş. Sizin de dersin işlendiği saatte bağlanmanız gerekiyor gibi. Bizde de böyle.

Bunun dışında telafi amaçlı dersler kaydedilip daha sonra da erişime açık olacak gibi bir bilgilendirme varsa durum başka.

Ders saatleri çakışan derslerim vardı. Bu duruma nasıl bir çözüm getirilebilir? Aynı anda birden fazla derse katılabilir miyiz acaba?

Ders saatleri çakışan derslerim vardı. Bu duruma nasıl bir çözüm getirilebilir? Aynı anda birden fazla derse katılabilir miyiz acaba?

O konu hakkında maalesef bir fikrim yok. Bir de paylaştığınız maddelerin ilkindeki asenkron ders takibi kafa karıştırıcı geldi bana. Başka bir bilgilendirme yok mu bunların dışında?

Ben bu programı fazla umursamıyorum. Verimsiz bir program ve (bana göre) bir şey öğrenmekten ziyade, sadece tekrar için bakılabilecek bir program.

O konu hakkında maalesef bir fikrim yok. Bir de paylaştığınız maddelerin ilkindeki asenkron ders takibi kafa karıştırıcı geldi bana. Başka bir bilgilendirme yok mu bunların dışında?

Belki de gözden kaçırdığım başka noktalar vardır diye bilgilendirmeyi ve uzaktan eğitimle ilgili hazırlanan sık sorulan sorular sayfasını tekrar tekrar okudum ama sorduğum soruya cevap olabilecek herhangi bir bilgiye rastlayamadım maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı