Uzaktan eğitim farklılıkları

babylade

Picopat
Daha fazla  
Pandemi dolayısıyla üniversiteler açılmadı ve bu sene benim ilk senem. Yakınımda sorabileceğim kimse yok ve sınıfımla da anlaşamadım. Bu uzaktan eğitim herkes için mi verimsiz yoksa ben mi çuvalladım bir tek? Daha önce üniversite ortamını yaşamadığım için farkları da anlayamam o yüzden 2. sınıf ve üstündekiler bana biraz açıklayabilir mi uzaktan eğitimin farklarını?
Bölümün açısından yeteneğim mi yok? Bir anda IQ seviyem düştü de ben mi bir şey anlayamıyorum? Üniversiteyi bitiremeyecek miyim? Sürekli bunları sormaktan ders çalışamıyorum vizelere bakılırsa 2-3 dersten kalacağım herhalde zaten. Bir ben mi bu durumdayım veya anormallik bende mi? Kaydımı dondurmayı düşündüğüm oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen çoğumuz verim alamadık ve böyle devam ederse alamayacağız gibi görünüyor. Sorun eğitim sistemimizde ve bilgisayardan anladığı tek şey açma kapama tuşu olan, ders boyu hiçbir interaktiflik göstermeyip "mıy mıy" konuşan hocalarda. Zaten üniversite eğitim görmek için değil, "piröfösörler" bol maaş kazansın diye eğitim (!) veriliyor. Bildiğim kadarıyla ne kadar öğrenciye eğitim (!) verirlerse o ölçüde maaş kazanıyorlar diye biliyorum, kısaca müşteriden farkın kalmıyor. Gerçi lise 10. sınıfa giden biri olarak yorum yapıyorum. Eğer yanlış bilgi verdiysem özür dilerim ancak lisede de verim almak çok zor diyebilirim. En temel olarak düşünmeyi esas alan bir eğitim sistemi oluşturmalıyız. Yoksa bu iş böyle gelir böyle gider.

Hocam pandemi döneminde sıkıntı çekmeyen çok azdır. İlkokullar, ortaokullar, liseler, üniversiteler hepsi sıkıntıda. Ama tabii en çok liseleri vurdu benim görüşümle. Ben üniversiteye giden biri olarak söylüyorum.

Geri
Yukarı