Uzaktan masaüstü kiralanır mı?

Peki VDS, VPS, Dedicated bunlardan hangisini seçmeliyiz? Ayrıca bu işler için önerdiğiniz bir marka var mı?

Sanal makina işini denedik fakat aşırı yavaş çalışıyor.
Marka önermek derken, Sunucu kiralama şirketinden bahsedebiliriz.
Onlar sizin bütçenize göre makine, ağ hızı-trafik limiti ve hizmet planı belirleyip sunar.

Hocam işlemci İntelse Windows 10 kursun öyle yaptığını bildiğim insanlar var.
Maalesef M1 işlemcili.
Dedicated sunucu genelde daha güçlüdür.
VDS, VPS sanallaştırma yoluyla Dedicated sunucuda donanım paylaşımı yapılarak oluşturuluyor.
Tüm bunlar bütçeye göre değişen imkanlar.
Teşekkür ederim hocam

Eğer kod yazmaya alışıksa Xcode veya Mono (veya başka alternatifte olabilir) üzerinden de derleyebilir. Windows tabanlı cihazda çalıştırmak isterse de 1-2 nüans farkıyla düzenleme yapması kafi olur.
Malesef yeni öğreniyor eğitim videoları da hep Windows tabanlı olduğu için farklı yapılarda üstesinden gelemiyor.
Marka önermek derken, Sunucu kiralama şirketinden bahsedebiliriz.
Onlar sizin bütçenize göre makine, ağ hızı-trafik limiti ve hizmet planı belirleyip sunar.
Marka derken bir kiralama şirketi öneriniz var mı gibisinden sormak istemiştim

Maalesef M1 işlemcili.

Teşekkür ederim hocam

Malesef yeni öğreniyor eğitim videoları da hep Windows tabanlı olduğu için farklı yapılarda üstesinden gelemiyor.

Önce sunucu yönetimi hakkında biraz bilgi edinmenizi öneririm.
VDS istiyorsanız büyük firmalar yerine işine önem veren küçük ama belgeli iş yapan firmalardan hizmet almanızı öneririm.
Tekveri.com ve Anksoft.net aynı firmaya ait. Anksoft.net sitesindeki VDS seçeneklerine bir bakın. Ben buradan memnunum:

E o zaman onun yerine C öğrensin. Sonra geçiş yapar. Öyle sunucuyla falan pek olacak bir iş değil o. Ayrıca çok gereksiz bir masraf olur. Hatta şöyle söyleyeyim onun yerine bu iş için bir cihaz alsa daha az masraflı bile olur.

Önce sunucu yönetimi hakkında biraz bilgi edinmenizi öneririm.
VDS istiyorsanız büyük firmalar yerine işine önem veren küçük ama belgeli iş yapan firmalardan hizmet almanızı öneririm.
Tekveri.com ve Anksoft.net aynı firmaya ait. Anksoft.net sitesindeki VDS seçeneklerine bir bakın. Ben buradan memnunum:
Eyvallah hocam çok teşekkür ederim.

E o zaman onun yerine C öğrensin. Sonra geçiş yapar. Öyle sunucuyla falan pek olacak bir iş değil o. Ayrıca çok gereksiz bir masraf olur. Hatta şöyle söyleyeyim onun yerine bu iş için bir cihaz alsa daha az masraflı bile olur.
Neden sunucuyla yapılacak iş değil? İstediğimiz randumanı alamaz mıyız?
Mesela @izmirkartali hocamın attığı linkte 6GB Ramli bir sunucu var 65 TL fiyatı var. Bu işimizi görmez mi?

Atıyorum 10 ay kullansak 650 TL yapar 650 TL'ye değil bilgisayar monitör bulamam :D

C#, Java'nın Microsoft tarafından klonlanıp sadece Windows'ta çalışan versiyonudur. C# yerine Java öğrenebilir.

Maalesef M1 işlemcili.

Teşekkür ederim hocam

Hocam M1'de bu kadar kötü performans vermemesi lazım
VM'in.

Sanal makineler gerçek bilgisayar olmadığı için asla gerçek makine gibi performans alamazsın zaten. Üstüne bir de Windows 10 ARM'ın vasatın altında bir performansa sahip olması da var.
Biliyorum hocam asla gerçek makina gibi performans vermeyeceğini. Windows 10 ARM olayını unutmuşum. Haklısınız.

C#, Java'nın Microsoft tarafından klonlanıp sadece Windows'ta çalışan versiyonudur. C# yerine Java öğrenebilir.
Cevabınız için teşekkür ederim fakat bu bir çözüm değil maalesef. Öğrenmek istediği dil C# ve bunun için uygun bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.
Hocam M1'de bu kadar kötü performans vermemesi lazım
VM'in.
Malesef kötü çalışıyor hocam ya ben de bu kadar sıkıntı olacağını düşünmemiştim

Sonuç olarak; 125TL+KDV'ye 6GB Ramli AMD RYZEN 9 3900X işlemcili bir VDS kiraladık 11 gündür kullanıyoruz, şuanlık işimizi görüyor performans konusunda internet hızımız yüksek olduğu için bir sıkıntı çekmiyoruz. Aynı dertten muzdarip olanlar varsa yüksek ücretlere bilgisayar almak yerine bu şekilde işlerini görebilirler.

Tek dezavantajı VDS'in ses kartı olmaması oldu. Bu da aşırı büyük bir problem değil, hallediliyor.

Geri
Yukarı