Uzay Bilimi Oyun Önerisi

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
Mekanın uzay olduğu oyun önerisi istiyorum. Birkaç oyunun arasında kaldım. Sizce Dead Space 1-2 mi yoksa Soma mı? Farklı oyunları önerebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
No Man's Sky isimli bir oyun var. Baya geniş bir çevreye sahip ve bildiğin gezegenlere gidip araştırma yapman doğal kaynak bulman ve bunları takas ve satış yaparak gelişmen üzerine kurulu. Tavsiye ederim.

Uzay deyince aklıma ilk en sevdiğim serilerden biri olan Mass Effect serisi geliyor:kıkırda:

Tüm seriyi her seferinde başka birisiyle romantizm yaşayarak, farklı seçimler yaparak defalarca bitirdiğim günler geldi aklıma:)
Aslında aklımda vardı ama oyun cidden çok uzun. 25 saat belkide daha fazla oynama süresi var.
No Man's Sky isimli bir oyun var. Baya geniş bir çevreye sahip ve bildiğin gezegenlere gidip araştırma yapman doğal kaynak bulman ve bunları takas ve satış yaparak gelişmen üzerine kurulu. Tavsiye ederim.
Daha önceden denemiştim ama pek beğenmedim.

Valla bu aralar bende arayış içerisindeyim, tabi bu arayışta bir çok oyunun incelemesini ve trailerlarını izledim.

Osiris: New Dawn on Steam

Oyunu oynamadım fakat incelemeler ortalama. Erken erişimde normal diyebiliriz. Güzel oyuna benziyor. Fakat optimizasyon sıkıntıları var. Oyun 2019 İlkbahar'da erken erişimden çıkacak.

Save 10% on INSOMNIA: The Ark on Steam

Bu oyunda yeni piyasaya çıktı. Oyun tam olarak uzay bilimi denebilir mi bilmiyorum ama güzele benziyor. Stüdyonun ilk oyunu.

Save 10% on Space Hulk: Tactics on Steam

Bu oyun yakın zaman da çıkacak. Uzay ve Strateji oyunu. Gayet hoş ve güzel. Merakla beklediğim bir oyun.

Ayrıca aklında bulunsun. Orange Cast adlı oyun bu yıl çıkacak. Muazzam bir oyuna benziyor. Trailer beni benden aldı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hoş bir oyun gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok uzun zamandır bekliyordum. Sonra takibi bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdi tekrar aklıma geldi ama biraz fazla bilgi yumağı gibi görünüyor gözüme.
Star Citizen | Your First-Person Universe
Resmi sitesini de bırakayım belki bakmak istersiniz.

Son düzenleme:
Kerbal Space Program. Bilim ve uzayın birleştiği tek oyundur.
Gerçek fizik kuralları ile gerçek hesaplamalar yapman gereken oyun. Modlar ile matematiksel hesapları kendi yapabiliyor ama o zaman ne kadar zevki kalır düşünmek gerek.
-----------
Eve online demişsiniz, MMORPG tamamen. Hatta tamamen PVP. 2000 saate yakın tecrübem var. Çok güzel oyundur. Ölü saatlerde dingin, aktif saatlerde ise tam bir kaos yaşanıyor oyunda.
Eve online'ı güzel yapan en önemli özellik, geminizi yanaştırdığınız üstlerden, attığınız roket, kurşuna kadar oyuncular tarafından yapılıyor olması. Yaşayan bir ekonomi var.

Tabi bu yaşayan ekonomi, büyük corpların elinde. MMORPG tarihinde en büyük savaşlar Eve online'da yaşanmıştır. Büyük corplar birbirlerine casus gönderip, ortamı gerip savaş başlatıyorlar. Bunun öncesinde piyasadaki bütün gemileri marketlerden çekiyorlar. Savaş 21 saat sürüp 8000 oyuncu katılıyor. 330.000 dolarlık gemi yok edildi. Sonra yüksek fiyattan gemileri pazara sürüp, cepleri doldurdular.

Bu rekor 2 ay önce türk coprlarının da bulunduğu daha büyük bir savaşla geçildi.
Ağustos ayında, toprak ele geçirmek adına; en değerli üstleri yok etmek amacı ile Titan adlı gemilerin kapıştığı savaş yaşandı. Ve bu savaşta 1milyon doların üzerinde gemi yok edildi.
Dolar ile telafuz etmek hatalı değil, oyun yaşayan bir ekonomi olduğundan gerçek para/oyun parası döngüsü var.

-----------

Star citizen ise büyük bir tuzak. 400$- 500$ dan gemi sattılar 3 yıl önce. Ve hala ortada oyun yok.
Büyük bir hype ve sonuçta paraları alıp kaçacak ya da çöp bir oyun ile insanları dolandıracakmış gibi geliyor bana.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı