Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Nasıldır?

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Merhabalar, bu sene YGS-LYS giren öğrencilerden biri de benim. Aklımda çok fazla soru olduğu için tercihlerimi bile son güne bıraktım, uzaya ilgim var, teknolojiye daha çok var
Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümünü de puanım gayet yeterli, yazarsam tutma olasılığı %99.9 diyebilirim. Bölüm güzel, üniversite güzel ancak aklımdaki soru şu geleceği var mı ? Neler yapabilirim ben burada ? Pek fazla kaynak bulamadım içinizde belki bilenler olur diye bir de buraya yazmak istedim. Bu kardeşinize bi' yol gösterin. :)

NOT: Maalesef YGS'de uğradığım hezimet yüzünden 200bindeyim şu an.

Eğer severek okuyacaksan oku. Okuduğun zaman okulunu dereceyle bitir ve yüksek lisansını yurt dışında yap, mesela Amerika'da. Orada iş bulursan orada çalış, Türkiye'de iş bulabileceğini sanmıyorum.

Severek okuyacağımı düşünüyorum. Aklımda zaten lisans için yurtdışı var ancak emin olmadığım bir konu var. Çok zengin bir aile değiliz, öyle her şey için imkanımız yok maalesef, orta halli kendi kendimize yeten bi' aile tipindeyiz. Bende çalışacağım, denk gelirse burs alacağım ancak yurt dışı bu sonuçta maddi yanı da var bunun ve buna gücümüz yeter mi emin değilim. Yani işin sonunda Türkiye'de kalırsam mutsuz olmak istemiyorum. Bu durumda ne yapmamı önerirsin, sence bu bölüm yazmaya değer mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı