Matematik bölümünden uzay bilimleri seçilir mi?

XxxxAXxxx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, üniversitede matematik bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans doktoramızı uzay bilimleri üzerine yapıp kariyerimizi uzay altında çalışmalar yaparak geçirebilir miyiz? Bu konularda çok bir bilgim yok detaylı açıklama yaparsanız daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak amacınız ne? Matematik lisans bölümü okuyup astrofizik alanında araştırma yapan akademisyenler var, mümkün. Lisans sırasında fizik dersleri de alın hatta mümkünse ÇAP yapın. Eğer daha astronomi tarafına kaymak istiyorsanız saf matematikten ziyade uygulamalı matematiğe ağırlık verin.

Tam olarak amacınız ne? Matematik lisans bölümü okuyup astrofizik alanında araştırma yapan akademisyenler var, mümkün. Lisans sırasında fizik dersleri de alın hatta mümkünse çap yapın. Eğer daha astronomi tarafına kaymak istiyorsanız saf matematikten ziyade uygulamalı matematiğe ağırlık verin.

Şu an lise 2 deyim 15 yaşındayım matematik ve uzaya küçüklüğümden beri çok ilgiliyim ve astronomi daha iyi geliyor bana akademik bir kariyer yapmak istiyorum ingilizcem B1 sadece İngilizce ve Türkçe biliyorum şu anda dil çalışmalıyım çalışırsam hangi dili çalışmalıyım aklımda latince var ama öğretmenlerim latincenin öldüğünü söylüyorlar aklımda şüphe oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı