Uzay ile ilgili kitap önerileri

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Uzayın herhangi bir konusu, olayıyla ilgili kitap önerilerinizi bekliyorum. Okuyup hayran kaldığınız veya okurken sizin ufkunuzu açan kitaplar var mıdır?

Uzayın herhangi bir konusu, olayıyla ilgili kitap önerilerinizi bekliyorum. Okuyup hayran kaldığınız veya okurken sizin ufkunuzu açan kitaplar var mıdır?
aslında birden fazla var ama benim en sevdiğim Otostopçunun Galaksi Rehberi ile 2001: Bir Uzay Destanı hatta bir uzay destanının filmi de vardı oda harikadır

ama uzaya merakın varsa bu ikisini kesin okumuşsundur diye düşünüyorum

@HABAR ,@PasFacile , @Chefchaouen , @339345 değerli önerileriniz için teşekkür ederim. Aralarından 6 kitap seçeceğim. Hepinize iyi forumlar, iyi günler dilerim.

ama uzaya merakın varsa bu ikisini kesin okumuşsundur diye düşünüyorum
Hayır. İlk defa uzay ile ilgili kitap okuyacağım. Belgesellerden sıkıldım kitaplara sarayım dedim.

Stephen Hawking - Zamanın Kısa Tarihi (bir alttaki ile birlikte giriş kitabın bu olmalı)

Carl Sagan - Kozmos

Richard Gott - Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu
(zaman yolculuğu teorisi hakkında en iyi başlangıç kitabı)

Chris İmpey - Evrenin Doğuşu (astronomiye girişte tavsiye ettiğim bir klasik oldu benim için)

Brian Greene üçlemesi - Evrenin Zarafeti, Evrenin Dokusu, Saklı Gerçeklik

Michio Kaku - Olanaksızın Fiziği
(ışın kılıcı, warp vs gibi konuları ele alıyor eğlenceli kitap)

Patrick Moore - Gezegenler Klavuzu (güneş sistemine dair klasik kitap, tübitak kitaplığından)

Paul j. Nahin - Zaman Makineleri (yine zaman yolculuğu, ama daha ağır bir kitap)

John Gribbin - Çoklu Evrenler (çoklu evren teorisine giriş için ideal)

Thomas Lepeltier - Paralel Evrenler (yine beyin gıdıklayıcı giriş seviyesi kitabı)

Odtü kitaplığından "Evren Nasıl Oluştu?" kitabı. Yanına aynı kitaplıktan Parçacık Fiziği'ni de ekleyebilirsin, tamamlıyorlar birbirlerini.

Çağlar Sunay - 50 Soruda Evren (soru cevap ve özet şeklinde güzel bir kitap yine, kazandıralım türk yazarlara)

Bonus olarak da Sinan Sertöz'ün "Matematiğin Aydınlık Dünyası" kitabı. Uzayla ilgili olmasa da bilimle ilgilenen ya da seven herkese tavsiye ediyorum.

-----

Son bonus; pc için SpaceEngine adlı uygulamayı öneriyorum. Hayran kalacağın bir uzay atlası. Steam'de var, istersen eski sürümlerini kendi sitesinden ücretsiz de indirebiliyorsun. Her kuruşunu hak ediyor bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı