UZEM 2. monitörü tespit edebilir mi?

183206

Megapat
Makaleler
1
Online sınavları UZEM'de oluyoruz. Pencerenin dışına tıklayınca, alta alınca vs. tespit ediyor. Peki 2. monitörü takıp sınav esnasında işleri ondan halletsem farklı bir pencereye tıkladı uyarısı gider mi?

İşleri ondan hallederken pencere değiştirmeyecek misin? Onblur listener koyuyorlar. Bypass etmesi o kadar zor değil. Ama tam ekran kontrolü falan yapıyorlar bir şekilde. Kamera yoksa başka cihaz kullanın. Kamera varda zaten hakan biri başka şeylere baktığınızı anlar. Sanal makine deneyip riske atabilirsiniz.

Online sınavları UZEM'de oluyoruz. Pencerenin dışına tıklayınca, alta alınca vs. tespit ediyor. Peki 2. monitörü takıp sınav esnasında işleri ondan halletsem farklı bir pencereye tıkladı uyarısı gider mi?
Tespit edilebiliyor. Büyük risk.

1. monitörde Google'ye bir şey yazıyorken imleç çıkıyor, 2. monitörde başka bir şeye tıklayınca o imleç gidiyor başka bir şeye tıkladığım için. Tespit ediliyor sanırım.

Arkadaşıma lazım olmuştu. Kenarda ki eklentinin üzerine şunu yazmıştım. Deneyebilirsiniz.
uBlock origin ile ilgili site için (generic kullanmanızı tavsiye etmem) su kodları da deneyebilirsiniz.
Deneme için de siteler bunlar.
Artık kendiniz karar verirsiniz.

Kod:
*##+js(aopw, window.onblur)
*##+js(aeld, blur)

Telefondan HTML yüklenmiyor sanırım. Bilgisayar geçince atarım.

Arkadaşıma lazım olmuştu. Kenarda ki eklentinin üzerine şunu yazmıştım. Deneyebilirsiniz.
uBlock origin ile ilgili site için (generic kullanmanızı tavsiye etmem) su kodları da deneyebilirsiniz.
Deneme için de siteler bunlar.
Artık kendiniz karar verirsiniz.

Kod:
*##+js(aopw, window.onblur)
*##+js(aeld, blur)

Telefondan HTML yüklenmiyor sanırım. Bilgisayar geçince atarım.
Hocam anlamadım da, ne yapmam, nereye tıklamam gerektiğini cahile anlatır gibi tek tek anlatabilir misiniz?

Forumda bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan biri olduğunu sanmıyorum. İngilizce sorabiliyor olsanız Google kullanirdiniz. Yani en iyi şansınız benim. Zaten ınternette de bundan daha iyisini bulamazsınız. Çünkü zamanında aradım, yok. Kimse köylü gibi böyle saçma korumalar kullanmıyor. Gavurlarin kendi uygulamaları var. Onlar üzerinden sınav yapıyorlar.
Gerekli şeyleri yeterince açık şekilde ifade ettim. Biraz Google kullanıp eklenti nasıl kurulur, sanal makine nasıl kurulur diye bakın bir zahmet. Arşivli dosya açmayı, içindeki HTML dosyasını açmayı öğretmeye gerek yoktur herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı