Uzman birine sistem parçaları nasıl montaj yaptırılır?

berkali06

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, iyi akşamlar.
Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın öncelikle.
Ankara ilinde ikamet etmekteyim.
Elimde bilgisayar parçaları var hala birkaç eksiğim var ama bunları tamamlamadan önce aklıma takılan bir soru var, her zaman olduğu gibi yine burada konu açarak çözüm üretmeye çalıştım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bilgisayarı bir araya getirmekten veyahut kasa içerisinde toplamaktan zerre anlamam ve yanlış bağlantı yapacağımdan çok korkuyorum.
Bu yüzden ücretini vererek uzman bir kişiye tüm bağlantılar doğru yapılacak şekilde bilgisayarımı nasıl toplatabilirim? Kasayı dışarı çıkarmak istemiyorum kasa ağır içinde diğer PC parçaları da olduğu için iyice ağırlaştı.
Kasa: MSI sekira 500X.
Anakart: MSI MEG X570 ace.
PSU: MSI 850W 80 Plus Gold.
PSU bağlantılarını ve kasa bağlantılarını anakartıma yaparsa geri kalan bağlantıları hallederim onlar çok da zor değil.
RAM, CPU ekran kartı M.2 SSD vs vs.
Ankara'da yaşamaktayım şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Aslında Technopat kanalındaki sistem toplama rehberlerinden 3-4 video izlerseniz yapamayacağınız şeyler olmadığını anlarsınız. Bence yapabilirsiniz, antistatik bileklik ile de korumayı sağlarsınız. Anakart kitapçıklarını inceleyin RAM gibi parçaları oturturken bazen çok bastırmak gerekebiliyor onlara dikkat edin. Ekran kartını, işlemciyi oturturken biraz dikkat edin çok da korkmanıza gerek yok. Yine de aklınızda soru işareti kalmaması için antistatik bilekliği alın ne olur ne olmaz.

Vatan daha önce yapıyordu. Şu an yapıyorlar mı emin değilim. Arayıp bilgi alabilirsiniz.
Yardımın için teşekkür ederim. Dediğim gibi Vatan'dan yardım istesem evde toplama yapabilirler mi?
Vatan Bilgisayar'dan rica edebilirsiniz.
Teşekkür ederim
Aslında Technopat kanalındaki sistem toplama rehberlerinden 3-4 video izlerseniz yapamayacağınız şeyler olmadığını anlarsınız. Bence yapabilirsiniz, antistatik bileklik ile de korumayı sağlarsınız. Anakart kitapçıklarını inceleyin RAM gibi parçaları oturturken bazen çok bastırmak gerekebiliyor onlara dikkat edin. Ekran kartını, işlemciyi oturturken biraz dikkat edin çok da korkmanıza gerek yok. Yine de aklınızda soru işareti kalmaması için antistatik bilekliği alın ne olur ne olmaz.
Kendim hiç dokunmak istemiyorum :/ zor topladım

Yeni konular

Geri
Yukarı