Uzman öğretmenlik içerikleri için oynatıcı: OBA Otomatik Oynatıcı

Halitt34

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, uzman öğretmenlik videolarını izlemek için halihazırda oldukça fazla program var ancak hem biraz daha gelişmiş olması için hem de güvenilir olması için kendi programımı tanıtmak isterim.

Program sıradan koordinatlara otomatik tıkla - belli bir süre bekle - gene tıkla prensibinden çok ekran görüntüsünü işlediği için makro dinamik olarak çalışıyor. Tabii bunun dezavantajı da işlemciyi biraz kullanması. Ayrıca programı denediğim kadarıyla sadece uzman öğretmenlik için değil, öbadaki her türlü eğitim videosu için kullanabilirsiniz. Ha eğer çalışmazsa söyleyin düzelteyim zira geri bildirimler çok önemli.

Eğer bu yaptığın reklam diyecekseniz, bu işten bir gram kar elde etmiyorum, sadece kendi yazdığım programı insanlar güvenilir bir şey kullansın diye burada paylaşıyorum. Programda RAT dediğimiz zararlı yazılımlar da yok, zaten kaynak kodu açık.

Kullanımı:

1663419527488.png

oba_otomatik_oynatma.exe çalıştırılır. Program ilk açılışında gerekli dosyaları bilgisayara kurduğundan veya güncelleştirme denetlemesi yaptığından açılması biraz sürebilir.

1663419644763.png

Ayarlar sekmesinden gerekli ayarlamalar yapılır.

1663419667578.png

Başlat tuşuna basılıp program çalıştırılır.

GitHub
GitHub - MehmetKLl/OBA-Otomatik-Oynatici: ÖBA eğitim videoları için arayüze sahip makro programı.

Çalıştırılabilir dosya oba_otomatik_oynatma. ZIP dosyasının içerisindedir.

Not: Programı çalıştırmadan önce Denetim Masası'ndan bilgisayarın uyku ve kapanma süresini kapatmalısınız. Aksi takdirde videonun oynatıldığı sıra klavye ve fare tepkisi olmadığı için bilgisayar uyku moduna girecektir.

Ve evet, en çok başımı yakan konuya geldik: VirusTotal sonucu. Programın virüs olarak algılanmasının iki sebebi var: Birincisi programın self extracting archive olması, ikincisi ise pyinstaller ile çalıştırılabilir dosyaya çevrilmesi. Antivirüsler genel olarak SFX arşivlerinden pek haz etmezler. Bu yüzden de sıkıntı çıkarması normal olacaktır. Ayrıca pyinstaller ile çevrilen uygulamanın bazen pozitif bulunmasının sebebi ise tamamen imzasal. Çünkü çoğu RAT dediğimiz zararlı yazılımlar da pyinstaller kullanılarak çevrildiği için antivirüsler böyle yanlış bir kanıda bulunabiliyorlar. Ha eğer bu kadar açıklamadan sonra riske atmak istemiyorsanız src/main.py dosyasını 32 Bit Python 3.10.5 sürümünün pyinstaller'ını upx X86 ile çalıştırılabilir dosyaya çevirip kendi bundle ettiğiniz programı kendiniz çalıştırabilirsiniz. VirusTotal linki: VirusTotal

Dosya Ekleri

• 1663418823443.png
    1663418823443.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 91
  • 1663419592723.png
    1663419592723.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 104
  • 1663419562089.png
    1663419562089.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 80
  • 1663419001148.png
    1663419001148.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 74
  • 1663418926982.png
    1663418926982.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 74
Merhaba, uzman öğretmenlik videolarını izlemek için halihazırda oldukça fazla program var ancak hem biraz daha gelişmiş olması için hem de güvenilir olması için kendi programımı tanıtmak isterim.

Program sıradan koordinatlara otomatik tıkla - belli bir süre bekle - gene tıkla prensibinden çok ekran görüntüsünü işlediği için makro dinamik olarak çalışıyor. Tabii bunun dezavantajı da işlemciyi biraz kullanması. Ayrıca programı denediğim kadarıyla sadece uzman öğretmenlik için değil, öbadaki her türlü eğitim videosu için kullanabilirsiniz. Ha eğer çalışmazsa söyleyin düzelteyim zira geri bildirimler çok önemli.

Eğer bu yaptığın reklam diyecekseniz, bu işten bir gram kar elde etmiyorum, sadece kendi yazdığım programı insanlar güvenilir bir şey kullansın diye burada paylaşıyorum. Programda RAT dediğimiz zararlı yazılımlar da yok, zaten kaynak kodu açık.

Kullanımı:

Eki Görüntüle 1520043

oba_otomatik_oynatma.exe çalıştırılır. Program ilk açılışında gerekli dosyaları bilgisayara kurduğundan veya güncelleştirme denetlemesi yaptığından açılması biraz sürebilir.

Eki Görüntüle 1520047

Ayarlar sekmesinden gerekli ayarlamalar yapılır.

Eki Görüntüle 1520048

Başlat tuşuna basılıp program çalıştırılır.

GitHub
GitHub - MehmetKLl/OBA-Otomatik-Oynatici: ÖBA eğitim videoları için arayüze sahip makro programı.

Çalıştırılabilir dosya oba_otomatik_oynatma. ZIP dosyasının içerisindedir.

Not: Programı çalıştırmadan önce Denetim Masası'ndan bilgisayarın uyku ve kapanma süresini kapatmalısınız. Aksi takdirde videonun oynatıldığı sıra klavye ve fare tepkisi olmadığı için bilgisayar uyku moduna girecektir.

Ve evet, en çok başımı yakan konuya geldik: VirusTotal sonucu. Programın virüs olarak algılanmasının iki sebebi var: Birincisi programın self extracting archive olması, ikincisi ise pyinstaller ile çalıştırılabilir dosyaya çevrilmesi. Antivirüsler genel olarak SFX arşivlerinden pek haz etmezler. Bu yüzden de sıkıntı çıkarması normal olacaktır. Ayrıca pyinstaller ile çevrilen uygulamanın bazen pozitif bulunmasının sebebi ise tamamen imzasal. Çünkü çoğu RAT dediğimiz zararlı yazılımlar da pyinstaller kullanılarak çevrildiği için antivirüsler böyle yanlış bir kanıda bulunabiliyorlar. Ha eğer bu kadar açıklamadan sonra riske atmak istemiyorsanız src/main.py dosyasını 32 Bit Python 3.10.5 sürümünün pyinstaller'ını upx X86 ile çalıştırılabilir dosyaya çevirip kendi bundle ettiğiniz programı kendiniz çalıştırabilirsiniz. VirusTotal linki: VirusTotal
Teşekkürler.

Bu arada ben GitHub işlerinden pek anlamam. Mail adresimlerimden birisine programı atar mısın @Halitt34?

Edit: Programı indirebildim ama yine bir belayla karşılaştım.

Son düzenleme:
Şu videoda detaylı bir şekilde anlattım, videodan bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Anayasa'ya, çalışma barışına ve etiğe aykırı bir düzenlemedir.
Eğitim Sen ve birkaç sendika tarafından dava edilmiş ve Danıştay kararı beklenmeden alelacele yürürlüğe konmuştur.
İş bilmez, kanun tanımaz yöneticilerin yaptıkları zaten saçma da şartları uyan öğretmenlerin neredeyse %90'ının bu hukuksuz, meslek onurunu ayaklar altına alan düzenlemeye koşa koşa başvurması zavallıca bir durum.
Ben bu kadar onursuz bir davranış görmedim. Çalışma arkadaşın seninle aynı işi yaparken saçma bir düzenleme ile 1.000 TL fazla almanın neresi onurlu bir insana cazip gelebilir?
Aday öğretmenleri bir komisyon cenderesine sokan bir kanun öğretmenlere nasıl cazip gelebilir yahu!
Bu sınava başvuran tüm öğretmenlere yazıklar olsun!
Daha ÖMK'nin ne olduğunu okuyup anlamadan mesleklerini satanlara yazıklar olsun!

Bu saçma hukuksuz kanuna karşı çıkan, fiili meşru mücadele eden bir avuç onurlu öğretmene de selam olsun.

Öğretmen, bir uzmandır zaten. Kimsenin sana bir sıfat bahşetmesine gerek yok. Oradan burdan toplama PDF dosyaları, alelacele servis edilen videolar ve bunlara bağlı bir sınav mı öğretmeni uzman yapacak? O kadar eğitim fakültesine oradaki akademisyenlere küfürdür bu kanun.
Bu yapay sıfata sahip olunca diğer öğretmenlerden farklı ne yapacaksın?

2 sayfalık bir meslek kanunu mu olur yahu! Hangi meslek kanununda var böyle bir paçozluk?

ÖMK'nin mevcut hali iptal edilmeli, tüm öğretmenlerin itibarını yükselten, her türlü (ücretli, sözleşmeli, kadrolu, uzman, baş) ayrıştırmayı sona erdiren, gelir adaletsizliğini gideren, yoksulluk sınırının yarısına bile varmayan sefalet ücretlerinin yükseltilmesini sağlayan bir kanun haline gelmeli.

@Halitt34 hocam, program bende açılmıyor.

Maalesef pyinstaller windows 7 ile uyumlu olan çalıştırılabilir dosyalar oluşturmuyor. Pyinstallerın belgelerinde windows 8 ve üstünde çalıştığı belirtiliyor. Eğer windows 7 iseniz Pythonı kurup kendiniz elle çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca gelecek sürümlerde win 7 ile uyumlu Sürüm çıkarmaya çalışacağım. Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.

Eğer windows 7 iseniz Pythonı kurup kendiniz elle çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Nasıl kuracağım ve indireceğim? Şuan bilgisayarda Python 3.8.7 kurulu (Edit: Kaldırdım). Bu arada bilgisayar 64 bit, söylemeyi unuttum. Siz 32 bit ile ilgili birşeyler demişsiniz.

Ayrıca gelecek sürümlerde win 7 ile uyumlu Sürüm çıkarmaya çalışacağım.
Bu niyetiniz için çok teşekkür ederim. Eğer Windows 7 ile uyumlu sürüm çıkarırsanız beni etiketleyip veya bana mail atıp bildirir misiniz Windows 7 ile uyumlu sürüm çıkardığınızı?

Mail Adresim: [email protected]
@Halitt34

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.
Rica ederim, ne demek.

Son düzenleme:
Nasıl kuracağım ve indireceğim? Şuan bilgisayarda Python 3.8.7 kurulu (Edit: Kaldırdım). Bu arada bilgisayar 64 bit, söylemeyi unuttum. Siz 32 bit ile ilgili birşeyler demişsiniz.
Kaldırmasaydınız keşke pek fark etmezdi. 32 bit sistemde çalışan programlar 64 bitte çalışabilirken tam tersi mümkün olmuyor. Python 64 bitse sorun olmayacaktır. Terminale (cmdye) şu kodu yazın

Kod:
python -m pip install pyautogui & python -m pip install keyboard & python -m pip install pywin32

Bundan sonra ise repositorynin src kısmındaki tüm dosyaları indirin ve main.py dosyasını çalıştırın.

Düzeltme:
Ayrıca "python -m pip install requests" yazmalısınız

Kod:
python -m pip install pyautogui & python -m pip install keyboard & python -m pip install pywin32
Kod da çalışmıyor hocam :D Kısacası sanırım programınız için Windows 7 sürümü çıkartmadığınız sürece kullanamayacağım :(

Ekran Alıntısı.JPG

Düzeltme:
Ayrıca "python -m pip install requests" yazmalısınız
Bunu da yazdım, bu da olmadı.

Geri
Yukarı