Uzun Kapanış Süresi

UmutK

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda windows 8.1 var. Şöyle bir durum var ortada eğer ben uzun süre bilgisayarı açık tuttuysam bilgisayarı kapatınca ekran geliyor kapanıyor fakat ışıkları sönmüyor Fanları çalışmaya devam ediyor. Bu başıma üç kere geldi. Herseferinde bilgisayarı tuşu ile kapatmak zorunda kaldım tuşu ile kapatınca da kötü şeyler yaratabileceğini biliyorum. Tuşu ile kapatınca bilgisayarı açtığımda uzun sürüyor birde ortada bu var şimdi size sormak istediğim bu duruma ne yol açıyor olabilir normal midir ? Ve normalde programlar vb açık değilken %20-%22 RAM kullanıyordu fakat tuşla kapattıktan sonra %14'e indi tabi bu inmiş hali bu güne kadar arttı (%20 en son hali) bu gün tekrar aynı durum yaşanınca yine %14'e indi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir sorun mu ? Vallaha ben 6 aydir öyle kullaniyorum . Bende sorun diye düşünüyodum ama arkadaş yeni aldi ondada ayni şey oluyor . Kapat diyor 4 saniye civari tepki vermiyor sonra kapatiliyor yazisi geliyor 2 3 saniye içinde kapaniyor , 10 sn civari fanlar ve işiklar kapaniyor :) Hizli Başlati iptal edince istediğin gibi olur büyük ihtimal..

Mikail Bey şuan sistem gereksinimlerim ezberimde olmadığı için yazamayacağım,mobildeyim fakat arkadaşın dediği şekilde benim bilgisayarim ve uzun süre açık bırakınca bu 10 saniye değil baya fazla sürüyor hatta fanlardır, ışıklardır yanmaya devam ediyor belkide bırakırsam kapanmayacak hiç gözlemlemedim ben 1-2. dakikada veya 2-3. dakikada hep kapatma tuşuna bastırıp kapattım.(Uzun süre açık tutma derken 6 ve 10 saat arası bir saatten bahsediyorum.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı