Uzun Ömürlü HDD Önerisi

Yıllarca Seagate kullanıp tonla WD diskin bozulduğuna şahit olanlar da var, WD kullanıp tonla Seagate diskin bozulduğuna şahit olanlar da. Teknoloji biraz şans işi. Her markanın ayıplı ürünü çıkabiliyor.

Ben yaklaşık 5 yıldır Seagate kullanıyorum. Çok fazla ses çıkarıyor. Dosya kopyalarken sürekli ses çıkartıyor. Bilgisayarda ne olup ne olmadığı anlaşılıyor sesten. WD daha yeni kullanmaya başladım. Bakalım ona ne olacak (y)

WD tavsiye ederim. Uzun zamandır bir sorun yaşamadım. WD ve Seagete HDD konusunda iyi markalardır. Çoğunluk ile bu markalardan çok sorun yaşayan görmedim.

Uzun ömürlü marka olarak değil model olarak tartışılmalı. Uzun ömürlü HDD'ler arasında en iyileri NAS'lara uyumlu olanlardır. Sonuçta sürekli yazma/okuma yapılıyor, sıcaklık desen HDD için fazla. 2-8 cihaz yan yana olunca titreşim oluyor bunlara en iyi NAS diskleri dayanır. Tabi tek disk için fazla gelebilir.
Eğer veri güvenliliği için sorarsanızda güvenlik diskleri yani kamera diskleri daha makul olabilir ama ben NAS HDDsi öneririm sağlam istiyorsanız.
Eğer tek amacanız sağlam olması isi WD için RED serisi Seagete için NAS serisini öneririm. Hızlıda olsun istersen WD için RED Pro, Seagate için Enterprise serisi iyidir. Ama 1 tane HDD için çok kasmaya gerek yok
WD'den Blue, Seagate'den Barracuda alsan yeter.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı