Uzun süre kullanılmayan sıvı soğutmaya ne olur?

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sıvı soğutma hakkında pek bilgim yok, ondan soruyorum. Eğer çok saçma düşünüyorsam kusura bakmayın. Diyelim ben şu an bir hazır sıvı soğutma aldım, kutusunu hiç açmadan koydum kenara ve 15-20(veya 30) gün sonra sisteme takıp kullanmaya başladım. Bu sıvı soğutmanın içinde bulunan sıvının donma, pütürlenme gibi bir durumu olur mu?

Burada şunu da belirtmek istiyorum tamam şirketler bunu deposunda belki de aylarca tutuyor bunu bende biliyorum ama belki onlar belli sıcaklıklarda tutuyordur. Ben alıp evde bir köşeye bırakacağım. Saklamanın önemli bir koşulu var mı? Belli sıcaklık ve soğukluk değerleri gerekir mi? Bu size saçma gelebilir ama geçen gün izlediğim Technopat'ın sıvı soğutma rehberinde sıvının belli bir sıcaklık değerinde bozulduğunu söylemişlerdi, hatta videoda bulunan arkadaşın da başına gelmiş.

Şu an ki sıvı soğutucumdan önce tam olarak 4 sene 6 ay boyunca Corsair marka bir sıvı soğutucu kullandım. Ben tuhaflık görmedim. Pompası bozulana kadar :)

Özel bir koşulu yok. 15-20 derece olan bir odada bulundurursanız sorun olmaz. Öyle bir aşınma zaten çalışmadığı sürece pek mümkün değil.

Kaldı ki bunlar normal su da değil. Minerallerinden arındırılmış, sıvı soğutma için özel olarak üretilmiş sıvılar.

Benim bildiğim sıvı saf su olarak koyuluyor bu nedenle sıkıntı çıkmaz kireçleme, koku, yosunlaşma gibi gibi yanlış isem arkadaşlar düzeltsin.

Şu an ki sıvı soğutucumdan önce tam olarak 4 sene 6 ay boyunca Corsair marka bir sıvı soğutucu kullandım. Ben tuhaflık görmedim. Pompası bozulana kadar :)

Dostum yanlış anladın sen. Benim sorum şu ben bunu hiç kullanmadan kenarda tutacağım, içinde bulunan sıvı hiç hareket etmeyeceği için donar, yoğunlaşır mı? Onu soruyorum.

Özel bir koşulu yok. 15-20 derece olan bir odada bulundurursanız sorun olmaz. Öyle bir aşınma zaten çalışmadığı sürece pek mümkün değil.

Kaldı ki bunlar normal su da değil. Minerallerinden arındırılmış, sıvı soğutma için özel olarak üretilmiş sıvılar.

Benim bildiğim sıvı saf su olarak koyuluyor bu nedenle sıkıntı çıkmaz kireçleme, koku, yosunlaşma gibi gibi yanlış isem arkadaşlar düzeltsin.

HMM anladım ben başka bir şeyler katıyorlardır diye düşünüyordum ondan sordum. Hani bazı sıvılar olur ya bir süre sonra yoğunlaşır onun gibi bir durum olur mu diye düşündüm.

Saf su gibi aslında ama içinde korozyon ve aşınma önleyici katkı maddeleri var ekstradan bozulmayı önlemek için.

Geri
Yukarı