Uzun zaman kasanın içinde bekleyen sıvı soğutmaya bir şey olur mu?

Timucin_34

Decapat
Yer
Istanbul/Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayarım: MB: Asus ROG Maximus XI APEX GPU: Asus ROG Strix GTX 1080 CPU: Intel Core i9 9900K RAM: G.Skill TridentZ 16GB 4266MHz Depolama: Samsung 970PRO 512GB, Samsung 860PRO 1TB, Samsung 870QVO 2TB, Samsung 870QVO 1TB CPU AIO: Corsair iCUE H150i RGB Pro XT Radyatör Fanları: Noctua NF-A12x25 Chromax.Black.Swap PSU: Cooler Master V1000 80+Gold Kasa: Cooler Master Cosmos C700M Kasa Fanlar: Noctua NF-A14 Chromax.Black.Swap
Meslek
Üniversite Emekçisi (Öğrenci)
Herkese merhaba,
Corsair sıvı soğutucumu 2 sene önce aldım ve masaüstü bilgisayarıma kendim taktım. Şu an masaüstü bilgisayarım 3 aydır çalıştırılmadan evimde yatıyor. Haziran ayı gibi Türkiye'deki evime ailemi ziyarete gideceğim. Uzun zaman çalışmayan Corsair H150i Pro XT sıvı soğutucuma bir şey olur mu? Bilgisayarımı çalıştırmadan önce BIOS pilini ve termal macunu değiştireceğim. Ama soğutucunun pompasında veya radyatöründe bulunan saf su aynı yerde beklemekten dolayı bana büyük sorun yaratır mı? En büyük korkum su sızdırması.
Uzun süre çalışmayan bilgisayarımı nasıl çalıştırmamı önerirsiniz? Bana bu konuda tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ürünler üretilirken bu ihtimaller düşünülüyor hocam, merak etmeyin sorun olmaz.

Kullanımdan önce temizlemeniz yeterli.
Bende öyle düşünüyorum içinde antikorozyon gibi kimyasallar ekleniyor ama netice de başıma ne gibi büyük dert açar hiç bilmiyorum. i9 9900K CPU'ya yazık olmasında 🤠

Sıvı soğutucuların içindeki sıvı iletken değildi yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde distile (saf) su olması lazım. Dediğiniz gibi iletken olacağını bende düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı