Çözüldü Uzun süre telefon kullanımı telefona zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Isı çok yok maksiumum 40 derece aralıksız 3 saat falan.

Vermez sadece telefon ömrü bitene kadar hiçbir sıkıntı olmaz telefon kırılma bozulma olmadığı sürece dayanıklıysa bayağı gider telefon kullanımı zarar vermez telefonun ömrü vardır o ömür dolmuşsa o zaman yeni telefona geçersiniz çok fazla 2-3 yıl kullanımda belki biraz performans düşer ama yine ayakta olur iyi bir işlemci RAM varsa.
Cep telefonlarında iki şey ömrünü yer aşırı ısı ve sürekli kullanım sonucu bataryanın yıpranması, eğer aşırı ısı yoksa sadece bataryan çabuk biter onu da değiştirirsin zamanı geldiğinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max 3-4 saat zarar vermez. Eskiden akşam 8'den sabah 7'lere kadar pubg de fatihe kasmıştım. Ben neredeyse 11 saat telefondan kalkmıyordum. Şarjda da oynadım fakat herhangi bir yavaşlama vs görmedim. Tek sıkıntı batarya normal kullanıma göre zarar görüyor. Bu da şarjda oynadığım için saatlerce. 4 saat şarjda oynarsanız sıkıntı çıkmaz.

Isı çok yok maksiumum 40 derece aralıksız 3 saat falan.

Vermez sadece telefon ömrü bitene kadar hiçbir sıkıntı olmaz telefon kırılma bozulma olmadığı sürece dayanıklıysa bayağı gider telefon kullanımı zarar vermez telefonun ömrü vardır o ömür dolmuşsa o zaman yeni telefona geçersiniz çok fazla 2-3 yıl kullanımda belki biraz performans düşer ama yine ayakta olur iyi bir işlemci RAM varsa.

Çözüm
S20 FE Snapdragon 6/128GB.

Zaten 2-3 yıl sonra performans düşüşü normal.

Telefona göre değişir.
S20 FE.

Son düzenleme:
Anca batarya ömrünü etkiler. Onun sebebi de daha kısa aralıklarla şarj-deşarj olacağı için.
Günde bir kez şarja koyuyorum ve yetiyor hafta içi günde 2 kez koyduğum bile oluyor ekranı 120hz kullanıyorum.Çok sık şarj etmediğim içinde bataryanın ömründen çok birşey gitmez 100 olunca anında çekiyorum hiç kullanmıyorum 100 olduğunda bixby rutin haber veriyor hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı