Uzun süre uyku modundan sonra monitör açılmıyor

Merdo34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arka planda birkaç işlem varken PC'yi uyku moduna aldım, 2-3 saat sonra tekrar açtığımda sistem çalıştı fakat monitörün ışığı dahi yanmadı. Sisteme tekrar reset attıktan sonra sorunsuz geldi. Açılıştan sonra bazı oyunlarda kullandığım doygunluk, kontrast vs. ayarları masaüstü ekran ayarlarına entegre edilmiş şekilde buldum. Ayrıca "bilinmeyen sebepten WattMan ayarları geri yüklendi" bildirimini aldım. Sorun sürücü kaynaklı mı yoksa başka bir sebepten midir?

WattMan hatası AMD ekran kartıyla ilgili sorun. PC'lerde uyku modunda en son sorun vardı düzeltildi mi? Laptop kullandığımdan takip etmedim o konuyu. Uyku modundan uyanırken ekran kartı çökmüş olabilir.

Aynı sorunu wattman uyarısı almadan ben de yaşıyorum. Power tuşuna basılı tutup kapatıp açınca düzeliyor.
Peki arka plandaki işlemler sonlanıyor mu?
Misal arka planda oyun varsa kapanıyor mu?

Ekran kartı çökmüştür hocam. AMD'de normal durum.
Ekran kartı 3 aylık,şu zamana kadar sadece bu sorunla karşılaştığım için sordum,bir çözümü var mıdır?
Kısa süreli uyku modunda (max 30-50 dk),bazı kullanıcıların aldığı gibi oyun sırasında veya GPU yük altında iken olmuyor.Sadece uzun süreli uyku modunda oluyor.

Son düzenleme:
Peki arka plandaki işlemler sonlanıyor mu?
Misal arka planda oyun varsa kapanıyor mu?

Ekran kartı 3 aylık,şu zamana kadar sadece bu sorunla karşılaştığım için sordum,bir çözümü var mıdır?
Kısa süreli uyku modunda (max 30-50 dk),bazı kullanıcıların aldığı gibi oyun sırasında veya GPU yük altında iken olmuyor.Sadece uzun süreli uyku modunda oluyor.
Hocam BİOS ve kart güncellemesi yapın. Kart sürücüsü WHQL BİOS sürücüsü de harfsiz olmalı. (F62-F62a) gibi. Harfli olanlar beta sürücü oluyor. Sonra Smart Access memory özelliğini açın ve hızlı başlatma ayarını kapatın. Ben Wattman yiyeli baya uzun zaman oldu. Tabi sürücü olarak gigabyte sürücülerinden bahsediyorum sizin anakartınız nedir?

Hocam BİOS ve kart güncellemesi yapın. Kart sürücüsü WHQL BİOS sürücüsü de harfsiz olmalı. (F62-F62a) gibi. Harfli olanlar beta sürücü oluyor. Sonra Smart Access memory özelliğini açın ve hızlı başlatma ayarını kapatın. Ben Wattman yiyeli baya uzun zaman oldu. Tabi sürücü olarak gigabyte sürücülerinden bahsediyorum sizin anakartınız nedir?
Asus Prime H610M-D

Yeni konular

Geri
Yukarı