Uzun süredir kullanılan dizüstü bilgisayarda Windows açılmıyor

ahmettarslan

Femtopat
Daha fazla  
3 yıl kadar bir süredir bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum ama Windows açılmıyor veya içinde Windows kurulu bir format diskini kullanamıyorum. Bilgisayar ya markanın açılma ekranında kalıyor ya da yeniden başlatılması gerek hatası veriyor.
Olayda şöyle başladı:
Yakın zamanda arkadaşım Windows'un performansını arttırdığını söyleyen bir BAT dosyası attı. Dosyayı çalıştırdığımda Windows'un animasyonlarını ve bazı DLL dosyalarını sildi. O zamandan beri Windows bilgisayarımda sıkıntılı.
Fakat Linux kullanabiliyorum ve içinde Linux kurulu bir format diskini çalıştırabiliyorum. Bu Windows sorunu için ne yapabilirim?

Windows Bozulmuş Onarımdan Kurtarmaya Çalışın Veya Bu Bilgisayarı Sıfırladan Pcyi Sıfırlamayı deneyiniz En Temiz Çözüm 0 dan Temiz Kurulum. Elinizde Cd Cdrom war ise yapınız yoksa linux girebiliyorum demiştiniz 1 usb ye windows 10 s2h yazdırın geçmiş olsun.

Windows bozulmuş onarımdan kurtarmaya çalışın veya bu bilgisayarı sıfırladan PC'yi sıfırlamayı deneyiniz en temiz çözüm 0'dan temiz kurulum. Elinizde CD CD-ROM war ise yapınız yoksa Linux girebiliyorum demiştiniz 1 USB'ye Windows 10 S2H yazdırın geçmiş olsun.

USB'ye Windows 10 yazıp bootu USB'ye çekince mavi ekran yiyorum ya da bilgisayarın açılma ekranında kalıyor. Ama USB'ye Linux yazıp bootu USB'ye çekersem herhangi bir sıkıntı olmuyor.

USB'ye Windows 10 yazıp bootu USB'ye çekince mavi ekran yiyorum ya da bilgisayarın açılma ekranında kalıyor. Ama USB'ye Linux yazıp bootu USB'ye çekersem herhangi bir sıkıntı olmuyor.
UEFİ MBR Olayına takılıyor Olabilirsin Biostan MBR Seçip deneyiniz olmazsa LEGACY UEFİ deneyiniz birinden biri olucaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı