Uzun süreli mağduriyet sonucunda maddi manevi tazminat davası açılabilir mi ?

DeepPacific

Decapat
Arkadaşlar bir alışveriş sitesi tarafından iki ayı geçkin süre boyunca mağdur edildim. İlk bir ay; siparişin onayının ardından tedarik aşamasını beklemekle geçti. Fakat sitenin arayüzü dolayısıyla firmanın ürünü tedarik edeceğinin bilince değildim, stoklarında halihazırda olan bir ürünü satıyorlar sanmıştım. Ürünün internet sayfasında ' 5-7 iş günü içerisinde tedarik imkanı ' ibaresini görünce direk olarak benim gözümde ' 5-7 iş günü içerisinde teslimat ' anlamı canlandı. Nitekim ben sonradan durumu fark etsem de firma ürünü bir ay boyunca tedarik edemedi. Adamların elinde stok yok, dışarıdan sipariş verecekler, ürün kendilerine gelecek, ardından bana kargo edecekler, kargo bana gelecek de ben ürünü kullanacağım. Bir ayın ardından baktım ürünü tedarik edecekleri yok, iptal sürecini başlattım. Ve siparişim iptal edildi. Ardından söz konusu siparişin ücret iadesini bekleme aşamasına girdim. Ve yaklaşık bir ayı geçkin süredir de ücretin iade edilmesini bekliyorum.

Yukarıda anlattığım süre boyunca da hergün müşteri hizmetleri ile görüşüp devamlı süre uzatıcı vaatler içeren diyaloglara maruz kaldım. İptal aşamasını, beni çok iyi oyaladıkları için geç başlattım. Dolayısıyla psikolojik olarak da yıprandım. Söz konusu siparişi daha erken iptal edip, başka bir siteden sipariş edebilir ve ürünümü çoktan kullanabilirdim.

Öncelikle tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum fakat sadece ücretimin iadesi ile yetinmek de istemiyorum. Benim iki ay gibi çok uzun bir süremi yiyen firmanın, maddi yada manevi boyuttan cezalandırılmasını istiyorum. Bu durumda nasıl bir yol haritası izlememi önerirsiniz. Daha önce tüketici hakem heyetiyle de bir işlemim olmadı. Bu konudaki ilk tecrübemi yaşayacağım ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Klasik Nanokatalog konusu. Bu kaçıncı konu. Biraz araştırsan sitenin neden ucuza ürün sattığını bilirdin ve ona göre sipariş verirdin. Uğraşmak istersen uğraş ama bu seni yıpratır. Bir şeyde çıkmaz. Neyse her şey bir tecrübe diyelim. Geçmiş olsun.

Sizin gibi düşünen insanlar yüzünden bu kadar rahat hareket edebilen firmalar oluşuyor zaten. Aman sizin rahatınız bozulmasın, oturmaya devam edin.

Buraya nanokatalog savunucularını dinlemek için değil, aramızda hukukcu var ise onun fikrini almak için konu açtım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı