İncehesaba tazminat davası açabilir miyim?

Rica ederim. Herkesin başına böyle şeyler gelebilir. Birbirimize destek olmamız lazım. Elimden geldiğince düşüncelerimi aktardım. Gelişmeleri takip edeceğim.
Ürün geldi. Ücretsiz olarak değişimini yapmışlar sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Montaj esnasında bu defa usb 3.0 soketinin içindeki pinlerin yamulduğunu fark ettim.
Belli ki birisi buna hasar vermiş ama kim yapmış bu gizleniyor bundan eminim.
Neyse ki evde xiaomi tornavida setim vardı pini düzelcek bir tornavida çeşidi var adını unuttum uclu kaleme benziyor onunla çok titiz bir şekilde düzeltim ve öyle taktım kablosunu sorunsuz şekilde oda çalışıyor. Yani kendi gayretim bilgim olmasa ciddi ciddi aldığım anakart çöp olup gidecekti. Şükür ki en azından şuan sorunsuz şekilde kullanabiliyorum. MSİ Yetkili servisinde "Erdem Abi" var sağolsun samimiyetime güvenip ücretsiz olarak tamir işini halletti.

İncehesap gelirsek eğer bu olaylardan sonra "Defne" hanım die biri beni aradı. Benle bir arkadaş gibi samimice konuştuk bir şeyler anlattı. Samimiyetine inandım. Kaba konuşanlar içinde özür diledi. İncehesabın sevdiğim yönü özellikle kargo konusunda inanılmaz hızlılar. Ama şu iade olayları için biraz daha gelişmeleri lazım. Tekrar teşekkür ederim WTC bana bu süreçte morel desteği sağladığın için.

@Arseyus Sorunun dolaylı yoldan olsa da çözülmesine sevindim. Diğer soket veya pinlerinde sorun yoksa problem yaratmaz. Yalnız Defne hanıma USB slotunun da sorunlu olduğunu, göz göre göre arızalı ürünü kabul etmek zorunda kaldığınızı söyleseydiniz. Çünkü sizi araması bir şeyi değiştirmiyor. Bu tür boş geri dönüşleri pek samimi bulmuyorum maalesef. İş içten geçtikten sonra geçmiş olsun demekten farkı yok. "İyi niyetinize güvenmem için değişim sağlayın madem" deseydiniz alacağınız tepki ne olurdu acaba :) Ben olsam bunu belirtirdim. Ama sağlık olsun. İş daha fazla uzamadan sonuca bağlanmış. Sorunsuz bir şekilde güle güle kullanın.

@Arseyus Sorunun dolaylı yoldan olsa da çözülmesine sevindim. Diğer soket veya pinlerinde sorun yoksa problem yaratmaz. Yalnız Defne hanıma USB slotunun da sorunlu olduğunu, göz göre göre arızalı ürünü kabul etmek zorunda kaldığınızı söyleseydiniz. Çünkü sizi araması bir şeyi değiştirmiyor. Bu tür boş geri dönüşleri pek samimi bulmuyorum maalesef. İş içten geçtikten sonra geçmiş olsun demekten farkı yok. "İyi niyetinize güvenmem için değişim sağlayın madem" deseydiniz alacağınız tepki ne olurdu acaba :) Ben olsam bunu belirtirdim. Ama sağlık olsun. İş daha fazla uzamadan sonuca bağlanmış. Sorunsuz bir şekilde güle güle kullanın.
Aslında doğru olan tamda senin bu yazdığın.
Belki bilirsin bazı insanlar utangaçtır bende öyle biriyim. Ne bileyim kadın öyle bir konuştu ki tane tane mahçup mahçup. Kargo konuların da başarılı oldukları için biraz iyi niyetli yaklaşmak istedim. Birde bana bir söz verdi bundan sonra bir sorun yaşarsan müşteri hizmetlerine değil bize ulaşabilirsin direk die. Benim şimdi merak ettiğim tek bir şey var. Bu anakartı kim bu hale getirdi? MSİ olduğunu hiç sanmıyorum dünya devi bir marka adamlardan kaynaklı olsa bunu üstlenir. İncehesap desen bize gelen her iade ürün açıklama olsada olmasada önce incelemeye gider diyor. Eee o zaman benmi yaptım? Ürünü açar açmaz o pinlerin yamuk olduğunu ilk etapta görmüştüm. Neyse kafa ağırtmaya değecez bir mevzu değil. Forumdan en azından senin gibi destek morel verenlerin olması beni yeteri kadar mutlu etti. Varol WTC 🙂

@Arseyus Hepimiz birbirimize destek için buradayız. Bazen düşünemediklerimizi akla getirmeye yardımcı oluyoruz. Hepimiz tüketiciyiz sonuçta. Hakkımızı aramamız gerek.

Ama ben dediğim gibi samimiyetlerine inanabilmek için değişim kesinlikle isterdim. Kuru kuru arayarak hiçbir fayda sağlanmıyor. Mahçup konuşmaları, sizin mağdur olma gerçeğini değiştiremiyor. Belli ki her firmanın yaptığı gibi iade ürünü almışlar, güzelce sarıp geri satışa koymuşlar. İade gerçekleştiren kullanıcı belki de ilk montaj deneyimi olduğu için bahsi geçen slotlara zarar verdi. Paldır küldür giriştiyse normal. Anakartların kutusu hep açık şekilde olduğu için iade ürünü tekrardan satışa koymaları kolay olur. Başka bir açıklaması olamaz. Fabrikadan hatalı üretim olsa sadece tek bir yerde arıza beklenir. İşlemci pini ve USB slot yeri çok ayrı yerler.

Neyse artık bundan sonra daha önce defalarca dediğim gibi bir ürünün kargo açılışını yaparken video çekmeyi unutmayın :) Bu mağduriyeti aklımın bir köşesine yazdım. İncehesap'ın tutumu ve iade ürünleri satıyor olma ihtimalleri beni onlardan uzak tutacak. Kargolarının hızlı olması umurumda değil açıkçası. Bana verdiğim paranın hakkı olan ürünü sağlam yollamaları daha önemli bir kriter. Yoksa size geldiği gibi pinleri yamuk ama kargosu hızlı olsa neye yarar ki? Hızlı geldiği gibi geri gitti. 1 ayda da anca döndü. Bu açıdan bakmak lazım.

Geri
Yukarı