Uzun Vadeli Laptop Tavsiyesi

Cagritek

Hectopat
Daha fazla  
İlk secenek:
3820qm i7 işlemcil,i gtx 680m (mxm) ekran kartlı bir model 3000 lira. İlerde ekran kartı degistirerek uzun vadeli kullanabilir miyim sizce ?
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

İkinci secenek:
i7 4700 mq işlemcili, gtx 765m li (mxm değil) + 128 GB solid. 2500 lira bu PC. Ekran kartına OC yapıp kaç yıl daha kullanabilirim sizce?
MSI GE70 2OE 266XTR

Ücüncü secenek:
i7 4700 hq, gtx 765m li (mxm degil) +128 GB solidli model. Aynı sekilde oc yaparak kullanmayı dusunuyorum.
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Dördüncü secenek:
MSI gt 780 dxr i7 2670qm işlemcili, gtx 570m li(mxm). Buna da ilerde GPU upgrade yapabilirim. O yuzden bir secenek cok eski PC olmasına ragmen.

Besinci secenek:
i7 4710mq işlemci, gtx 850m'li. Buna oc yapıp kullanılabilir belki.

Yani kısaca 765m beni ne kadar goturur? OC yapsam ne kadar goturur?
850m mi daha cok götürür yoksa 680m mi? MXM oldugu icin ilerde degistirilebilir zaten. 680m in kendisi de iyi oldugu icin OC ile baya götürebilir sanırım. Bir de secenekler arasında 570m var o da mxm. Onu mu almalıyım yoksa fiyatları da gördügünüz üzere bu bütceyle mxm dahil anca bu kadar secenek cıkarabildim.
Ayrıca ucuz olan PC'lerden birini secersem 2x solidi raid 0 la kullanmayı dusunuyorum. İsteklerim, dusuncelerim, kafamdaki soru işaretleri ortada. Sizce ne yapmalıyım?
Ayrıca MSATA, m2 sata durumlarını bulamadım. Bu konuda da yardımcı olursanız iyi olur. M2 SATA da onemli SSD raid icin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Computer Games on Laptop Graphics Cards

Buradan grafik kartı sıralamasını görebilirsin. O kadar para verip oldukça eski kartlı makinaları değerlendiriyorsun, oyun laptopları modifiye araçlar gibi fazla yıpranırlar. Ek olarak Directx 12 desteğini atlama, destekleyen oyunlar çıkınca destekleyen güncel kartlar ile eskiler arasındaki fark değişir.

@Cagritek ; masüstü yada dizüstünde uzun vadeli yatırım yapmak biraz zor. Çünkü; neredeyse her yıl işletim sistemleri yenileniyor, oyunlar daha fazla kas gücü istiyor ve yazılımlar donanımları sömürüyor. Bugün aldığın en performanslı makine bile 2-3 yıl sonra çıkacak oyunu full detay kalitesinde oynatırken zorlanacak. DiretX mevzusu da ayrı bir hikaye.

İkinci el alarak eski teknolojiye yatırım yapacağına, üzerine biraz daha ekleyerek yeni nesillere yatırım yapabilirsin. Örneğin; GTX950M, eskinin GTX765'i ile hemen hemen benzer performans gösteriyor.

Bu yüzden tavsiyem ikinci el yerine, sıfır ama daha güncel sistem almandan yana. GP70 bütçene uygun ve MSTA yuvası var:

Laptop ? Ultrabook ? Tablet ? Notebook | Ebrar Bilgisayar

i7 işlemcili olsun dersen:

Laptop ? Ultrabook ? Tablet ? Notebook | Ebrar Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı