Çözüldü Uzun vadeli telefon önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eskimarmar

Hectopat
Selam arkadaşlar selamun aleyküm.
Telefon alacağım uzun vaadeli olmasını istiyorum.
Huawei Mate 20 Lite veya Xiaomi Redmi Note 8 Pro alacağım fakat gözüme Note 8 Pro daha güzel geliyor fakat bazıları:
  • Çok kötü
  • Mediatek var.
  • Kısa vaadeli.
  • Şebeke
sorunları olduğunu söylüyorlar.
Bende bunu size danışmak istedim arkadaşlar şu sorulara yanıt verebilir misiniz?
  1. gerçekten Xiaomi almalı mıyım?
  2. mediatek kendini düzeltmiş diyorlar (yine de sorayım)
  3. uzun vaadeli bir kullanım için uygun mu?
  4. ısınması çok fazla sorun yapıyor mu?
  5. şebeke hatası var mı?
  6. batarya ne kadar gider?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CPU olarak SD 730 daha güçlüdür, GPU olarak ise Mali G76 MP4, Adreno 618 modeline göre biraz daha güçlü bir model. GPU tarafında az bir fark var.

Bütçen tam olarak ne kadar?

Isınması fazla değil, SD 730 rakiplerine göre 3-4 derece daha fazla ısınıyor onda da sorun olmaz.

1) Xiaomi fiyat performans olarak en mantıklısı.

2) Mediatek kendini biraz düzeltti elbetti. Bu işlemci gayet güçlü. Optimizasyon konusunda elbette Snapdragon, Exynos, Kirin gibi olamaz.

3) Uzun vadeli kullanım için mantıklı tercih.

4) Isınmayı yukarıda belirttim.

5) Duymadım, sen iyice araştır ama.

6) Bataryası 1 günü rahat çıkarır. Batarya boyutuna göre şarjı daha az gidiyor o da işlemciden kaynaklı.
CPU olarak SD 730 daha güçlüdür, GPU olarak ise Mali G76 MP4, Adreno 618 modeline göre biraz daha güçlü bir model. GPU tarafında az bir fark var.

Bütçen tam olarak ne kadar?

Isınması fazla değil, SD 730 rakiplerine göre 3-4 derece daha fazla ısınıyor onda da sorun olmaz.

1) Xiaomi fiyat performans olarak en mantıklısı.

2) Mediatek kendini biraz düzeltti elbetti. Bu işlemci gayet güçlü. Optimizasyon konusunda elbette Snapdragon, Exynos, Kirin gibi olamaz.

3) Uzun vadeli kullanım için mantıklı tercih.

4) Isınmayı yukarıda belirttim.

5) Duymadım, sen iyice araştır ama.

6) Bataryası 1 günü rahat çıkarır. Batarya boyutuna göre şarjı daha az gidiyor o da işlemciden kaynaklı.

Çözüm
Öncelikle Teşekkür Ederim Şuan Telefonu Kullanıyorsan Veya Daha Önce Kullandıysan.
Kullanım Süresi Boyunca Nasıl Bir telefon veya sorun çıkarttımı (kullanmadıysan araştırmalarına göre yazabilirsin )

Ben telefonun kullanıcısı değilim. Kullananlar var sitede umarım onlar yardımcı olur. Bir arkadaşı biliyorum kullanan onu etiketliyorum. Sana yardımcı olacaktır telefonun birebir kullanıcısı.

@Despott Sen Note 8 PRO kullanıyordun değil mi? Arkadaşa yardımcı olabilir misin?

Uyarı: 12 Aralıktan sonra alınan Android telefonlarda Google uygulamaları olmayacakmış.
Öncelikle bu konuya @BERWAR 'ın haber vermesi üzerine geldim. Salı günü Note 8 Pro aldım, telefonun performansını denemedim daha, şu an sadece sosyal medya ve fotoğraf için kullanıyorum.

• Oyun
Oyun olarak sadece içinde yüklü gelen 5 tane oyundan 4 tanesini sildim kalan bir tane basit bir oyun var onu oynuyorum arada sırada o yüzden oyun performansını ve çok ısınıp ısınmadığı hakkında sana bir şey diyemem sadece şu var; içindeki işlemci ve grafik birimi güçlü, oyunlarda seni üzmez, sadece bazıları çok ısınıyor diyor.
  • Şarj
Şarjı 4500mAh kapasiteli bir telefonun olması gerektiğinden daha az gidiyor. 18W hızlı şarj desteği var.
  • Kamera
Kamerası gayet güzel. Sadece diyafram değeri 2.2 ancak o da gayet normal sonuçta 64mp kamera kullanılıyor.
  • Netflix ve Youtube Kalite Problemi
1. Netflix HD Desteği
Netflix'te desteklenen cihazlar arasında bu cihaz şu an yok. O yüzden film ve dizileri HD olarak değil SD olarak izleyebiliyorsun. İleride desteklenen cihazlara eklenir belki.​
2. Youtube Videolarında Düşük Kalite Söylentisi
Youtube videolarının 1080p ye alınsa bile düşük kalitede olduğunu söyleyenler vardı ancak bende böyle bir sorun yok. Ek olarak telefon ekranı 1080p ve Youtube'da videolar bundan yüksek kalite sunsa bile 1080p den yüksek kalitede video izleyemiyorsunuz doğal olarak.​
  • Rehber ve Mesajlaşma Uygulaması
Xiaomi'nin kendi uygulamaları yerine Google'ın Rehber ve Mesajlaşma uygulamları kullanılıyor.
  • Game Turbo
Bu özellik sayesinde oyunlarda %30 daha fazla performans alabiliyorsun. Sadece oyunlarda aktifleşebiliyor.
  • Ekran
6.5" büyük bir ekrana sahip. Panel Amoled değil ancak kalitesi gayet iyi seviyede ve telefonu kullanırken ekrandaki şeyler bazı telefonlar gibi camın arkasında değil, yani bastığınızda sanki gerçekten ekrana değilde bastığınız şeye dokunuyormuşsunuz gibi oluyor kısacası bazı telefonlardaki gibi cam ile görüntünün verildiği panelin arasında boşluk yok gibi gözüküyor. IPS LCD Panel kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı