Uzun zamandır Silver 3'de kalmak

Ahmtern

Decapat
Öncelikle merhaba. Ben Silver 3'te sıkışmış kalmış bir oyuncuyum. Takımı taşımak için her şeyi denedim; ADC, mid ve JG oynadım (solo oynamak istememe rağmen). Bu konuyu açma sebebim benim gibi uzun zamanlar boyu herhangi bir Elo'da sıkışanlardan tavsiye almak. Hangi lane'de hangi Hero'yu oynamam gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Ben Silver 3'te sıkışmış kalmış bir oyuncuyum. Takımı taşımak için her şeyi denedim; ADC, mid ve JG oynadım (solo oynamak istememe rağmen). Bu konuyu açma sebebim benim gibi uzun zamanlar boyu herhangi bir Elo'da sıkışanlardan tavsiye almak. Hangi lane'de hangi Hero'yu oynamam gerekir? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Gümüş liginden yukarı çıkamayan oyuncuların genel problemi görev kontrolü sağlamamaları.

Görüş Kontrolü
Totem, Yampiri Yengeç, Kırmızı Totem
Harita Görevleri
Minyon Kontrolü, Kuleler, Vadi'nin Alameti, Ejderler ve Baron Nashor.

Özellikle Gümüş ligi oyuncularının istatistiklerine bakıldığında ormancı baskınlarından fazlaca etkilendiklerini görebiliriz. Bunun en büyük sebebi Görüş Kontrolü olmaması. Eğer rakip Ormancı veya Baskıncı koridorunuza gelmek üzereyken onu görüp ona göre davranabilirseniz rakip üzerinde büyük bir zaman avantajı elde etmiş olursunuz. Başarısız baskın denemeleri Minyon ve Orman yaratıklarından kazanabilecekleri Tecrübe Puanı ve Altın'ı kaybetmelerine sebep olacağı için takım avantajlı duruma geçecektir.

Ayrıca bütün rollerde oynamayı denediğini belirtmişsin. Bu yaklaşım hem doğru hem de yanlış bir yaklaşım. Yükselmek isteyen oyuncuların ana rol ve yan yol olarak iki rol üzerinde uzmanlaşmaları gerekiyor.
10 oyundan 7'si Ana Rol 3'ü Yan rol olacak şekilde oynamaya başlamalısın.

Düşük lig oyuncuların yaptığı en büyük problemlerden biri ise tek bir şampiyon üzerine yoğunlaşmak.
Her rol için en az 3 şampiyon tercihin olmalı. Elbette tek bir şampiyon üzerine yoğunlaşılmalı ancak olası Yasaklama ve rol değişikliği durumlarında çaresiz kalmamalısın. Tecrübe ettiğin şampiyonlarla oynamak her zaman avantajlı olacaktır.

Sihirdar adını buradan veya bana özel mesaj olarak gönderirsen istatistiklerine bakıp daha kişisel bir cevap verebilirim. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı