V-Sync Açıkken FPS Düşme Sorunu

RedComandante

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, V-Sync açtığım zaman (Bütün oyunları V-Sync açık olarak oynadığımı belirteyim) fareyi hareket ettirdiğim zaman 60 kareden birden bire 30 40 karelere kadar düşme meydana geliyor.

Bu sorun ile ilk defa karşılaşmadım ve farklı oyunlarda da aynı sorunu yaşadım ve az sonra video atarak sizlere de göstereceğim.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun genellikle oyun içerisindeki efektlere bakarken oluyor, araştırmayı denedim fakat hiç bir sonuç bulamadım.

İlgilenip çözüm üretebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından V-Sync'i kapatın. Nvidia Denetim Masası'nda açıksa, oradan da kapatın. Ondan sonra aynı sahneye gelin. FPS orada yine düşecek mi diye kontrol edin.

V-Syn kapalı iken 60'ın üzerine de çıkması lazım. Sabit 60 olmaz kapalı iken.
Kapattığım zaman zaten 70-75 görüyorum, tek sorun açıkken videodaki gibi efektlere bakarken FPS düşmesi. O sahnede kapalı durumda 60 alma sebebim sistemim en fazla bana 60 verebiliyor olması, yansımalı ve bol efektli ortam olunca malum..

Oyun ayarlarından V-Sync'i kapatın. Nvidia Denetim Masası'nda açıksa, oradan da kapatın. Ondan sonra aynı sahneye gelin. FPS orada yine düşecek mi diye kontrol edin.

V-Syn kapalı iken 60'ın üzerine de çıkması lazım. Sabit 60 olmaz kapalı iken.
Pes 2021 oynarken fps drop yaşıyorum vsync açıkken. 144 sabitken bazen 130 düşüyor. Vsync kapalıyken tearing oluyor ama fps düşmüyor. Nasıl çözeceğim bu olayı?

Geri
Yukarı