V-Sync açılmalı mı?

doguturkogluu

Centipat
Yer
Ankara
Arkadaşlar 60Hz monitörüm var. Bazı oyunlarda High ayarlarda60 civarı alıyorum, bazı oyunlarda High ayarlarda ise +70 civarlarında alıyorum. Laptopun ve grafik kartının ısınmaması ve yorulmaması için kapatmalı mıyım? Birçok forumda v-Sync için zararlı-yararlı diyende var. Çok anlamıyorum bu işlerden. Cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 60Hz monitörüm var. Bazı oyunlarda High ayarlarda60 civarı alıyorum, bazı oyunlarda High ayarlarda ise +70 civarlarında alıyorum. Laptopun ve grafik kartının ısınmaması ve yorulmaması için kapatmalı mıyım? Birçok forumda v-Sync için zararlı-yararlı diyende var. Çok anlamıyorum bu işlerden. Cevabınız için teşekkür ederim.

Yararlı olduğunu düşünüyorum ekrandaki yırtıkları önler. 60FPS üstünü almanın mantığı yok, 60hz zaten.

V-Sync oyunda FPS'i monitörünüzün Hz oranına sabitleyen bir teknoloji. Ekran yırtılmalarını önler o yönden güzeldir. Sıcaklıklığı da düşürür aynı şekilde. Bence açıp kullanın. 60Hz monitörde 200 FPS alsan bile 60 FPS tadı verir.

V-Sync dededen kalma bir teknolojidir, FreeSync ve G-Sync gibi bir teknolojidir. Ekran yırtılmalarını önler ancak oyunu kasıyor gibi görürsünüz, FPS'i 60'a sabitleyip drop olup olmadığına bakın, sorun yaşamıyorsanız V-Sync açmanızı önermem.

Valla ben açmıyorum input lag artıyor. Rekabetçi bir oyun oynuyorsanız önermem.

V-Sync dededen kalma bir teknolojidir, FreeSync ve G-Sync gibi bir teknolojidir. Ekran yırtılmalarını önler ancak oyunu kasıyor gibi görürsünüz, FPS'i 60'a sabitleyip drop olup olmadığına bakın, sorun yaşamıyorsanız v-Sync açmanızı önermem.

Oyunu kasar gibi görmek mi? V-Sync bunu önlemek için var?

Hikayeli veya genel olarak rekabetçi (Rainbow Six, CS GO) olmayan oyunların hepsinde eğer sabit 60FPS alıyorsan kesinlikle açın oyunu çok daha akıcı yapar.

Ben açınca sanki oyun akıcılığını yitirmiş, kasmaya başlamış gibi hissediyorum. Ondan açmıyorum kesinlikle, fakat sen istersen açabilirsin. Daha çok kasmak değil de hassasiyet değişiyormuş gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı