V-Sync FPS düşürür mü?

PXHGHOST

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar V-Sync açmak FPS azaltır mı? Bu arada FPS'i monitör hızına limitlemesinden bahsetmiyorum genel olarak bu ayarı açmak FPS düşürür mü?

Hayır düşürmez. Zaten dediğiniz gibi hızına limitlediği için ona göre sıkıntısız fps alırsınız.

V-Sync FPS kısıtlıyor diye biliyorum. Yani belli bir FPS sabitliyor. Siz o sabitlenen FPS'den daha alacağınıza V-Sync yüzünden alamazsınız.

V-Sync zaten sizin monitörünüzün Hz değerine göre kısıtlar FPS'yi, bu sayede de görüntü yırtılmalarını engeller. Zaten eğer 60hz bir monitöre sahipseniz göreceğiniz maksimum kare hızı 60 olacaktır, yani 70 alsanız bile onu 60 olarak göreceksiniz. Boşuna FPS'yi kısıtlamıyor, eğer bir işe yaramayacak olsa niye oyun zevkinizi zehir edecek bir teknolojiyi eklesinler ki oyunlarına?

V-Sync FPS kısıtlıyor diye biliyorum. Yani belli bir FPS sabitliyor. Siz o sabitlenen FPS'den daha alacağınıza V-Sync yüzünden alamazsınız.
Hocam onun sabitlediği monitörün gösterebileceği FPS olduğu için gözünüzle ayırt edemezsiniz yani sadece sayıya takılmayın ayrıca oyunlarda takılma yada dalgalanama varsa o da geçer yani 120 fps alıp dalgalanma ve takılma gibi sorunlar yaşayacağına bu ayarla birlikte PC daha rahat çalışır.

Geri
Yukarı