V-Sync kapatınca oyunlar kasıyor oyunlar kasıyor

Hocam kasma sorunu diyor. FPS stabil değil demiyor. Bende de aynı sorun oluyordu. FPS'yi monitörün hzsine sabitledim düzeldi.
Ben ne dersem diyeyim siz bana insan gözü sadece 8 GB RAM görebilir diyeceksiniz. Evet, haklısınız. Yüksek FPS oyunu kastırır diyeyim uzamasın. Özellikle CS:GO'da Vsync ve motion blur açın, çok daha güzel olur.
sen 100 FPS alıp 60 Hz bir monitörle oynarsan görüntü kasmaz ama monitöründen dolayı sana kasıyormuş gibi gelir.
60 HZ monitörde oyunun sana kasıyormuş gibi gelmesiyle, FPS'in 60'tan yüksek olmasının bir alakası yok.

Ben ne dersem diyeyim siz bana insan gözü sadece 8 GB RAM görebilir diyeceksiniz. Evet, haklısınız. Yüksek FPS oyunu kastırır diyeyim uzamasın. Özellikle CS:GO'da V-Sync ve Motion blur açın, çok daha güzel olur.

RAM ne alaka anlamadım. Ben yüksek FPS oyunu kastırır demedim. Bende birebir aynı sorunu yaşadığım için söylüyorum. Ben şimdi kendim deneyip gördüğüm şeye mi inanayım size mi? Bende aynı sorun oluyordu fpsm 100 110 arasındaydı. Kasıyordu oyun duruyordu. Monitörümün Hz'sine sabitledim FPS mi anında düzeldi.

Ben şimdi kendim deneyip gördüğüm şeye mi inanayım size mi? Bende aynı sorun oluyordu fpsm 100 110 arasındaydı. Kasıyordu oyun duruyordu. Monitörümün Hz'sine sabitledim FPS mi anında düzeldi.
Monitörünüzün Hertz'ine sabitlemeyi Vsync açarak sağladığınız için oyun size daha akıcı olarak gözüktü. Bunun işe yarayacağı oyunlar var, yaramayacağı oyunlar var. Örneğin CSGO'da 60 FPS oynarsanız oyun size akıcı gözükmez. 60 FPS'te bunny yapamazsınız. Ama monitörünüz 60 HZ olmasına rağmen 300 FPS alırsanız oyunda daha rahat bunny yapabilirsiniz, oyun daha akıcı olur. Fakat monitörünüzden dolayı adamları erken göremezsiniz FPS'iniz 300 olsa dahi. Ama gidip RDR 2'yi 70-80 FPS oynayacağınıza 60 FPS'e sabitleyip oynarsanız oyununuz daha akıcı hissettirecektir size. Dezavantaj olarak input lag oluşacaktır. Bu yüzden sadece hikayeli oyunlarda Vsync açılmasını öneriyorum. Özellikle Online FPS oyunlarında kesinlikle Vsync açılmamalı. Monitörünüz 60 HZ olmasına rağmen CSGO'da 100 FPS ve 300 FPS'in arasında akıcılık açısından dağlar kadar fark var.

Monitörünüzün Hertz'ine sabitlemeyi Vsync açarak sağladığınız için oyun size daha akıcı olarak gözüktü. Bunun işe yarayacağı oyunlar var, yaramayacağı oyunlar var. Örneğin CSGO'da 60 FPS oynarsanız oyun size akıcı gözükmez. 60 FPS'te bunny yapamazsınız. Ama monitörünüz 60 HZ olmasına rağmen 300 FPS alırsanız oyunda daha rahat bunny yapabilirsiniz, oyun daha akıcı olur. Fakat monitörünüzden dolayı adamları erken göremezsiniz FPS'iniz 300 olsa dahi. Ama gidip RDR 2'yi 70-80 FPS oynayacağınıza 60 FPS'e sabitleyip oynarsanız oyununuz daha akıcı hissettirecektir size. Dezavantaj olarak input lag oluşacaktır. Bu yüzden sadece hikayeli oyunlarda Vsync açılmasını öneriyorum. Özellikle Online FPS oyunlarında kesinlikle Vsync açılmamalı. Monitörünüz 60 HZ olmasına rağmen CSGO'da 100 FPS ve 300 FPS'in arasında akıcılık açısından dağlar kadar fark var.
İyi sabretmişin helal.

Arkadaşlar selamlar. Benim monitörüm 60 Hz ve ben bazı oyunlarda (rocket, pes gibi oyunlarda) V-Sync kapattığım zaman 90-100 FPS oyun takılıyor. Aynı sorun GTA 5 var bazı arkadaşlarımda, bu sorun yok. Çözümü nedir?

Sistemim böyle:
  • GTX 960 2 GB.
  • i5 6400 2.70 GHz.
  • 16 RAM.

O zaman v - scyn ı aç 😏

Geri
Yukarı