VA panel alınır mı?

Hocam ben alacağım da ghosting ve smearing diye problemler varmış sanırım. Sizin yenisini alma nedeniniz neydi hocam?
Ben bilgisayarımı komple satmıştım o yüzden değiştirdim. Yoksa monitörden yana bir sıkıntım yoktu. VA paneller renk doğruluğu konusunda ips paneller kadar başarılı değil. Ancak siyahlarda oldukça başarılı. Kaliteli bir VA panel asla üzmez. Hatta 2 eski monitörüm Samsung Chg70 modeliydi. Kullandığım model LG GP 850 kullanıyorum. Samsung'u arıyorum.

Ben bilgisayarımı komple satmıştım o yüzden değiştirdim. Yoksa monitörden yana bir sıkıntım yoktu. VA paneller renk doğruluğu konusunda ips paneller kadar başarılı değil. Ancak siyahlarda oldukça başarılı. Kaliteli bir VA panel asla üzmez. Hatta 2 eski monitörüm Samsung Chg70 modeliydi. Kullandığım model LG GP 850 kullanıyorum. Samsung'u arıyorum.
Renkleri kötü mü hocam sizce?

Oyunlarda VA paneller iyi performans sergiliyorlar. Daha dayanıklı bir yapıları var. Kolay kolay kırılmıyorlar IPS ve Curvet monitörler gibi.

Bilmediğiniz konularda tavsiye vermeyin, bir kere Curved ekranlar zaten VA oluyor ayrıca oyunlarda iyi performans verdiğini kim söylüyor? En yüksek gecikme oranı VA panellerde.

Bashettiğin monitörü ikinciel mi alacaksın ? Özellikleri iyi değil, dp girişi yok, 250cd ve altsınıf bir monitör büyük ihtimal kusurludur almanı önermem.

Bilmediğiniz konularda tavsiye vermeyin, bir kere Curved ekranlar zaten VA oluyor ayrıca oyunlarda iyi performans verdiğini kim söylüyor? En yüksek gecikme oranı VA panellerde.

Bashettiğin monitörü ikinciel mi alacaksın ? Özellikleri iyi değil, dp girişi yok, 250cd ve altsınıf bir monitör büyük ihtimal kusurludur almanı önermem.
Hocam LG 22MK430H-B modelini aldım 1650 TL’ye.

Hardcore oyuncu değilsen, bilgisayarla film dizi video da izliyorsan kesinlikle VA veya TN panel alma. Hardcore oyuncu olsan bile alma, IPS panellerin de düşük gecikmelileri var.

Acer QG221QBİİ modelini almayı düşünüyorum. Panel tipi VA, sizce alınır mı?
Va panel monitörler fps oyunları için en ideali tn panel direk fps oyunları için ıps panel film izlemek vs için daha uygundur ama tabiki her ikisiylede oyun oynayabilirsiniz zowie tn panel monitör kullanıyorum açıkcası film izlerken pek hoşuma gitmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı