VA panel monitör ne kadar ghosting yapar?

Bakalım yarın Vatan'a gideceğim eğer IPS monitörlerin siyah performansı o kadar kötü gelmezse IPS monitör'de alabilirim ama hikayeli oyun falan oynuyorum kontrast ile renkler gene daha hoş gözüküyor VA'da ama siyahları gri gibi görmek istemiyorum. Bir yandan da FPS oyunları oynuyorum onun için de IPS panel daha hızlı ama işte.

Şöyle bir şey buldum bakın isterseniz.

Şöyle bir şey buldum bakın isterseniz.
Ben zaten Aoc'nin Va panel bi monitörünü kullanıyorum. Yani Siyahlar can sıkcaksa gene Va panel üzerinden devam ederim çünkü zaten 240hz monitör sahibiyim. 165HZ Ips alcağıma veya 240HZ ıps alıp siyahları kötü göreceğime gene VA'dan devam ederim. Bu gecikme değeri konusu da fazla abartılıyor.
Ben Va panel monitörle CS'de Faceit level 10'da oynuyorum. Ips paneller dahi o verdikleri 1MS değerini tam tutturamıyorlar çoğu en yüksek overdrive modunda ucu ucuna 1MS alıyor.

O modda da gene ghosting yapıyorlar üstüne.

Bu arada monitörün incelemesini izledim. Genelde kutudan çıkan rengi iyi değil ama ayarlama ve kalibrasyonlar güzel bir renk alabiliyormuşsun.

Ben zaten AOC'nin VA panel bir monitörünü kullanıyorum. Yani siyahlar can sıkcaksa gene VA panel üzerinden devam ederim çünkü zaten 240Hz monitör sahibiyim. 165Hz IPS alacağıma veya 240Hz IPS alıp siyahları kötü göreceğime gene VA'dan devam ederim. Bu gecikme değeri konusu da fazla abartılıyor.
Ben VA panel monitörle CS'de FACEIT level 10'da oynuyorum. IPS paneller dahi o verdikleri 1ms değerini tam tutturamıyorlar çoğu en yüksek OverDrive modunda ucu ucuna 1ms alıyor.

O modda da gene ghosting yapıyorlar üstüne.

Bu arada monitörün incelemesini izledim. Genelde kutudan çıkan rengi iyi değil ama ayarlama ve kalibrasyonlar güzel bir renk alabiliyormuşsun.

Hocam 240Hz için VA panel mi IPS mi almalıyım kafam karıştı.

Bir de profilimde CS 2 spray ile ilgili bir konu var ona da yardımcı olur musunuz?

Gördüm hocam bir sürü ayar yapın diyorlar onu yapmak lazım.

Bulamadım. Linkini atar mısın.
CS 2 Konusunu diyorsanız:

@DMN hocam monitörü test ettiniz mi?

Son düzenleme:
30 mermi spray atma diyorsan zaten 30 metre spray atma ve
CS 2 Konusunu diyorsanız:

@DMN hocam monitörü test ettiniz mi?
Daha almadım ay başı almayı planlıyorum ama öncesinde fiziksel bir mağazaya gidip Ips monitörlerdeki bu siyah oranı beni rahatsız edicek mi ona bakıcam daha sonrasında belki IPS bir monitör alırım.

Geri
Yukarı