VA Panellerde "FreeSync Flickering" sorunları

IPS panel'de bu sorunu görmek çok şaşırttı beni. NVIDIA ayarlarından bu sorunu çözebilirsiniz bence. 24G2U'nun panelinin kronik sorunlu olduğunu düşünmüyorum.
NVIDIA Ayarlarından G-Sync kapattığımda düzeliyor. Monitörün ayarlarında Freesync açık ama NVIDIA ayarlarında G-Sync kapalıyken çalışıyor mu bir fikrim yok. Biraz araştırma yaptım ve bu sorunu yaşayan IPS panel ve 24G2U kullanıcısı buldum. CRU programıyla çözebildiğini söyleyenler var fakat ben denemedim.

NVIDIA ayarlarından G-Sync kapattığımda düzeliyor. Monitörün ayarlarında FreeSync açık ama NVIDIA ayarlarında G-Sync kapalıyken çalışıyor mu bir fikrim yok. Biraz araştırma yaptım ve bu sorunu yaşayan IPS panel ve 24G2U kullanıcısı buldum. Cru programıyla çözebildiğini söyleyenler var fakat ben denemedim.

Monitörün konsolundan FreeSync kapatıp, NVIDIA ayarlarından G-SYNC açarak yaptım diyenler duydum. Ama monitörden FreeSync kapatınca G-SYNC olmuyor benim bildigim.

Bende VA Samsung odyses G7 kullanıcısıyım bende Adaptive Sync açınca aynı sorunu yaşıyorum nasıl çözüm bulacağımı bilmiyorum :(

Bende VA Samsung odyses G7 kullanıcısıyım bende Adaptive Sync açınca aynı sorunu yaşıyorum nasıl çözüm bulacağımı bilmiyorum :(

Umursamayın hocam. Çok ciddi söylüyorum çünkü gördügüm kadarıyla IPS , VA panel farketmeksizin bu sorun bütün monitörlerde oluyor. Foruma uzun süredir girmiyordum. Mesela bazı monitör 10 oyundan 8 tanesinde titreme yapıyorsa, diger monitör 1-2 oyunda yapıyor. Yani şaşırtmaca bile olabilir ortada. G7'im vardı iade edip bunu aldım artık titreme olmuyor diye yorum yazabilirim. Aradan 5-6 ay geçer ve başka bir oyunda bir bakmışsınız titreme yaşanıyor. :)
Bu sorunun anladıgım kadarıyla çözümü yok ama oyundan oyuna açıp kaparak geçici bir çözüm yapabilirsiniz. Her oyunda titreme oluyorsa tabi can sıkabilir ama FreeSync kapatmaktan başka bir çözüm yok çünkü titreme başlıkta attıgım videoda görünüyor. Buna göz dayanmaz kapatmaktan başka çare yok.

Umursamayın hocam. Çok ciddi söylüyorum çünkü gördügüm kadarıyla IPS , VA panel farketmeksizin bu sorun bütün monitörlerde oluyor. Foruma uzun süredir girmiyordum. Mesela bazı monitör 10 oyundan 8 tanesinde titreme yapıyorsa, diger monitör 1-2 oyunda yapıyor. Yani şaşırtmaca bile olabilir ortada. G7'im vardı iade edip bunu aldım artık titreme olmuyor diye yorum yazabilirim. Aradan 5-6 ay geçer ve başka bir oyunda bir bakmışsınız titreme yaşanıyor. :)
Bu sorunun anladıgım kadarıyla çözümü yok ama oyundan oyuna açıp kaparak geçici bir çözüm yapabilirsiniz. Her oyunda titreme oluyorsa tabi can sıkabilir ama FreeSync kapatmaktan başka bir çözüm yok çünkü titreme başlıkta attıgım videoda görünüyor. Buna göz dayanmaz kapatmaktan başka çare yok.
Hocam mönirörü servise verdim. HDR açılınca ekranın oırtasında siyah ışık kırılması oldu ayrıca Adaptive Sync sorunundan da bahsettim bakalım beklemedeyim.

Hocam mönirörü servise verdim. HDR açılınca ekranın oırtasında siyah ışık kırılması oldu ayrıca Adaptive Sync sorunundan da bahsettim bakalım beklemedeyim.
Hocam servis sonucunuz nedir acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı