VA Panellerde "FreeSync Flickering" sorunları

aragornxx

Hectopat
VA panellerin çogunda gördügüm bir sorunu size söyleyerek uyarmak istiyorum. Sorunun ismi: 'FreeSync Flickering' olarak geçiyor.
Peki FreeSync Flickering nedir? Cevabı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VA panel monitör almadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim! Çok iyi araştırmanız gerekiyor çünkü birçok monitör de bu kronik sorun var ve FreeSync Flickering sorunu kaçınılmaz gibi görünüyor.

FreeSync Flickering sorunu Samsung'un VA panellerin de sıkça görülen bir sorundur. MSI, ASUS, Game Power vb. birçok marka VA panel monitörüne Samsung'un VA panelini takıyor. Bu monitörlere ciddi miktar da para verip Ekran da titreme göreceksiniz. Mağdur olmanızı istemedigim için bu konuyu açıyorum.
FreeSync Flickering sorunu. Samsung VA panel kullanan tüm monitörler yüzde 99 olarak var. Sorunlu monitörleri liste olarak yazmak istiyorum.

VA panel, Panda 144 Hz 24 inç monitörlerin çogun da bu sorun mevcut.
Samsung monitörlerin çogun da bu sorun var.
ASUS ve MSI VA panel monitörlerin çogun da bu sorun var. Çünkü Samsung VA panel kullanıyorlar.
VG24VQ
VG27VQ
VG27WQ

Son düzenleme:
Bu arada ben de VA panel kullanıyorum monitörüm AOC. FreeSync Premium ile kullanıyorum böyle bir sorun mevcut değil.

Bu arada ben de VA panel kullanıyorum monitörüm AOC. FreeSync Premium ile kullanıyorum böyle bir sorun mevcut değil.

Monitörünüz hangi marka model hocam? Samsung'un Odyssey marka monitörlerin de bile bu sorun yaşanmış ama güncelleme ile Samsung bu sorunu çözmüş. Daha yeni monitörler de bile varsa eski monitörleri umursayacagını pek sanmıyorum keşke sorunu çözseler. Flickering sorunu gerçekten tüm oyun zevkini bozuyor ama FreeSync kapatınca geçiyor.
Benim VA panelde de var.

Hangi marka model? Almak isteyenler varsa bunu bilerek belki vazgeçerler.

Monitörünüz hangi marka model hocam? Samsung'un Odyssey marka monitörlerin de bile bu sorun yaşanmış ama güncelleme ile Samsung bu sorunu çözmüş. Daha yeni monitörler de bile varsa eski monitörleri umursayacagını pek sanmıyorum keşke sorunu çözseler. Flickering sorunu gerçekten tüm oyun zevkini bozuyor ama FreeSync kapatınca geçiyor.

Hangi marka model? Almak isteyenler varsa bunu bilerek belki vazgeçerler.
AOC C27G2AE/BK 27" 1ms 165 Hz FreeSync Premium VA Full HD Curved Gaming Monitör - incehesap.com

Asus VG24VQ yu alcaktım (eskiden vardı doa ürün) önceden kullandığımda valorant da yükleme ekranında oluyordu. Bide lol yükleme ekranında freesync açıkken 30 fps gibi oluyor freesync i kapatınca düzeliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı