VAC ban yemiş hesabın e-posta adresini başka hesapta kullanmak

catfood

Hectopat
Yer
Coruscant, Empire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Webmaster, Modder - Cyberpunk 2077 & Titanfall 2 & Battlefront 2
Öncelikle selamlar. Sorum başlıkta belirttiğim gibi. Eğer detaya girmem gerekirse şöyle: 3 yıl önce eski hesaplarımdan biriyle hile kullanıp VAC ban yedim. 1100 gün civarı geçmiş 3 yıldanda fazla sanırım. Herneyse sorum şu ki bildiğim kadarıyla VAC ban yemiş Steam hesabında kullanılan telefon numarası başka bir hesapta en az 3 ay kullanılamıyor, eğer kullanılırsa yeni hesap da ban yiyordu. Lakin ben telefon numaramı zaten değiştirdiğim için şu anki hesabımda halihazırda yeni numaram kayıtlı. Ancak kullandığım e-posta adresim ise sürekli kontrol ettiğim bir adres değil. Yani Steam'den gelebilecek herhangi bir postayı zamanında görememe düşüncesi falan sinirimi bozuyor çünkü genelde her şeyi aynı hesabımda toplarım. Steam Support bölümünde şöyle bir paragraf var:

"Bir VAC yasaklaması telefon numaramı ne yönde etkiler?
VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır ve o oyunu artık alamayacaklardır.

VAC
yasaklı hesap veya hesaplardaki telefon numarası üç ay boyunca askıya alınacak olup bu süre içerisinde başka bir hesaba eklenemeyecektir. eğer bu telefon numarası daha sonra tekrar VAC yasaklaması alacak bir hesaba eklenmiş olursa, askıya alınma süresi daha da uzatılacaktır."

Fakat e-posta adresleriyle ilgili hiçbir bilgi göremedim. Eski e-posta adresmi o ban yemiş hesaba girip değiştirsem ve o adresi yeni hesabımda kullansam bir sorun teşkil eder mi? Lütfen varsayımlarla yorum yapmayın, kesin bilgiye ihtiyacım var. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VAC ban yemiş Steam hesabında kullanılan telefon numarası başka bir hesapta en az 3 ay kullanılamıyor, eğer kullanılırsa yeni hesap da ban yiyordu.

Hayır, sadece 3 ay beklemeniz gerekiyordu. Bu süreçte zaten numarayı farklı bir hesaba ekleyemiyordunuz. Yalnız bu şart çoktan kaldırıldı.

Güncel bilgi bu şekilde;

Bir VAC yasaklaması telefon numaramı ne yönde etkiler?

VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. Bu ve diğer birçok nedenden ötürü telefon numaranızı paylaşmanızı ya da başka bir kullanıcının telefon numarasını paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan ve bu telefon numarasını kullanan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır, bu nedenle de o oyunu artık alamayacaklardır.

Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir.

kullansam bir sorun teşkil eder mi?

VAC yasakları e-posta adresleri üzerinden verilmiyor. Sorun olmaz, kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam eğer ki aynı e posta adresine kayıtlı iki hesap var ise yani sonradan değil biri VAC yediği zamanda önce kurulmuş ise ikisi de VAC yasaklaması alır ben öyle biliyorum. Ama sonrada aynı e posta için kurulan hesap için hiçbir fikrim yok.

Sadece yasaklamanın verildiği esnada aynı numarayı kullanan hesaplar yasaklanıyor.

Numarayı sonradan farklı bir hesaba eklemek yasaklamaya sebep olmamakta.

Ekliyorum o zaman. 7-8 sene önce velet aklımla arkadaşın gazıyla hile açmıştım keşke açmasaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı