Vadeli hesaptaki para ile alışveriş yapılır mı?

CanPatrioTic

Kilopat
Yer
Keçiören/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar benim vadeli hesabım var içinde bilgisayar almak için para var ben o parayla internetten PC alabilir miyim? Yoksa vadesiz hesaba parayı atıp öyle mi almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar benim vadeli hesabım var içinde bilgisayar almak için para var ben o parayla internetten PC alabilir miyim? Yoksa vadesiz hesaba parayı atıp öyle mi almam gerekiyor?
Alabilirsiniz fakat ilk önce vadeyi bozup, vadesiz hesaba aktarmanız gerekiyor. Vadeyi bozduğunuzda da gelen faizi alamayacaksınız.

Vadeyi bozmanız gerekiyor. Normalde vade süresince siz o parayı çekmeyeceğinize dair bankaya söz vermiş oluyorsunuz. Banka da bunun karşılığında size bir faiz ödüyor. Vadeyi bozduğunuzda faizinizi kaybediyorsunuz. Eskiden ana paradan da bir miktar kesinti oluyordu, şimdi durum nedir bilmiyorum.

Merhaba. Bakın, normalinde vadeli olan hesabın vade günü geldiğinde ek parayı ekleyebilir veya bu hesaptan ancak o günde istediğiniz miktarda parayı çekebilirsiniz, vadeye bu şartta bir zararı olmaz, yani vade bu durumda hiç bozulmaz. Diğer günlerde ise vadesi bilerek bozularak bundan alacağınız faizi de hiç alamamış olursunuz. Ancak bu durum her banka için de geçerli olmayabilir, bazı bankalarda, bu vadeli hesabınızı da ayni vadesiz hesaptaki gibi her istediğiniz günde çekme durumunuz olabilir. Tv reklamlarından aklımda kaldığı kadarıyla turuncu hesapta (ING Bank'da) böyle bir esneklik bir ara vardı sanırım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı