Vakumlu soğutucu mu, fanlı soğutucu mu?

Vakumlu soğutucu kullanmanı önermem. Olan fanlara ek güç uyguladığı için istenmeyen sonuçlar çıkarabilir. Klasik fanlı soğutma ile anakartı, RAM'leri ve depolama birimini de aynı anda soğutursunuz.

Vakumlu soğutucu kullanmanı önermem. Olan fanlara ek güç uyguladığı için istenmeyen sonuçlar çıkarabilir. Klasik fanlı soğutma ile anakartı, RAM'leri ve depolama birimini de aynı anda soğutursunuz.

İstenmeyen sonuç derken hocam ben hiçbir sonuçla karşılaşmadım.

İstenmeyen sonuç derken hocam ben hiçbir sonuçla karşılaşmadım.
Fana ek bir kuvvet uyguladığın için istenilen deviri fan tutturamayacak. Zamanla bu olay kalibrasyon sorunu yaratabilir. Vakumlu soğutucuyu gereksiz buluyorum zaten. Sadece bir çıkıştaki hava akımını hızlandırıyor ve belli soğutma bloğu için 5 derece etki ediyor. İki soğutma birden kullanılırsa muhtemelen bilgisayar 70 derece üstünü görmez :D

Hiçbiri, herkese diyorum kullanmayın diye fanlarınızın içine toz itiyor ve fanlarınız fazla yapraklıysa temizliği sadece yıkayarak oluyor ve bu da çöp etmek demek, kullanmayın macun değişimi ve hava üfürün yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbiri, herkese diyorum kullanmayın diye fanlarınızın içine toz itiyor ve fanlarınız fazla yapraklıysa temizliği sadece yıkayarak oluyor ve bu da çöp etmek demek, kullanmayın macun değişimi ve hava üfürün yeterli olacaktır.
Çıkarıp temizleyebiliyorum benim için pek sorun değil :D

Boşta 73 derce olan laptopum yük binince 91 derece oluyor macun değişimi diyorsunuzda, 3 aylık laptop ne macun değişimi Allah aşkına? Fanlar temiz. Ne yapabilirim ki başka? Oda da güzel havalanıyor.

Boşta 73 derce olan laptopum yük binince 91 derece oluyor macun değişimi diyorsunuzda, 3 aylık laptop ne macun değişimi Allah aşkına? Fanlar temiz. Ne yapabilirim ki başka? Oda da güzel havalanıyor.
Satın gitsin, piyasa düzelince kasa toplarsınız, eğer dediğiniz gibi inciğine cinciğine kadar gerçekten temizse yapacak birşey yoktur demektir.

Hocam ilk defa duydum ekran kartının 91 dereceye çıktığını hangi oyunda ulaştınız bu değere?

FurMark ve MSI GPU stress testleri. Ve diğer oyunlarda. Herhangi bir oyuna özgü değil. Genel olarak böyle. GTA V'te aldım geçen 91 derece sıcaklığı. Bu daha bu sabah Shadow warriorr 2 oynarken aldım 91 derece sıcaklığı. Ve alakası var mı bilmiyorum ama 2 oyunda orijinal.

FurMark ve MSI GPU stress testleri. Ve diğer oyunlarda. Herhangi bir oyuna özgü değil. Genel olarak böyle. GTA V'te aldım geçen 91 derece sıcaklığı. Bu daha bu sabah Shadow warriorr 2 oynarken aldım 91 derece sıcaklığı. Ve alakası var mı bilmiyorum ama 2 oyunda orijinal.

Hocam CPU kaç derece GPU böyleyse en az 100 vardır.

Geri
Yukarı