Valizdeki bıçak ile havalimanından geçilebilir mi?

Gülhane Gazozu

Hectopat
Merhaba dostlar, ben bıçağımı uçuş yaparken yanımda götürmek istiyorum. Tabii ki, el çantasında değil valizde bunu sorunsuz bir şekilde geçirebilir miyim? Herhangi bir problem olur mu?

Valizde götürdüğünüzde genelde bir problem olmuyor. Ancak iyi bir şekilde korumaya almanız gerekiyor. En doğru bilgiyi havayolu şirketini arayarak öğrenebilirsiniz.

Havalimanına girdiğinizde X-Ray'de görülecek ve tespit edilecektir. Bıçağınızı kayıtlı bagaj olarak uçak altına vereceğinizi beyan edin ve Check in bankolarında uçak altına teslim etmelisiniz. Bu durumda problem olmaz indiğinizde teslim alırsınız.

Valizde götürdüğünüzde genelde bir problem olmuyor. Ancak iyi bir şekilde korumaya almanız gerekiyor. En doğru bilgiyi havayolu şirketini arayarak öğrenebilirsiniz.

Şu an depremden dolayı köy evindeyim ve dedem hediye bıçak daha önce cesaret edip götürememiştim şu an götürmek istiyorum bence kabul ederler ya 6 cm sınırı var bıçak kapali halde o civarda bir şey oluyor evet havalimanini arasam daha doğru olur.

@296181 çok detaya girmek istemiyorum ama silahımla birlikte bıçakta taşıyorum. Bıçak dediğime bakmayın kasatura taşımaktayım. Uçağın altına yüklenecek diyebilirsiniz. El bagajınızda olmamalı bu bıçak. Güvenlik görevlisine ya da polise bilgi verin checkin de uçak altına alsınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı