Valorant 1067 hatası

Demir53

Centipat
Daha fazla  
Öncellikle bilgisayar Windows 10 ve Valorant da 1067 hatası almaktayım, internetten baktığım üzere bu hatanın karşılığı Windows 10 bir PC'yi Windows 11 yaptığınız zaman TPM 2.0'ı desteklemediği için alınan bir hata olduğunu söylemekte ancak benim bilgisayarımın Windows 10 olduğunu herhangi bir şekilde Windows yükseltmesi olmadığını ve bilgisayara format attıktan sonra bu hatayı aldığımı belirtmek isterim.
Yardımcı olursanız sevinirim yapmadığım şey kalmadı bir türlü şu hatayı çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim <3

Bir yerde çözüm olduğu belirtilmiş. Deneyip geri dönüş sağlar mısınız?
  • Bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açma işlemi yapın. Yeniden açılırken BIOS kısmına girin. Hangi tuşla açıldığını hatırlamıyorum ama bilgisayar üzerinde yazıyor olmalı. F2 ya da F10 oluyor.
  • Yön tuşlarını kullanın. TPM Seçeneğini açın.
1652286699057.png

Sonra yön tuşlarıyla o kısımda "Secure Boot" seçeneği olacak. Onu da açın.

1652286740135.png

Sonrasında da yapacak başka bir işlem kalmıyor. BIOS'tan çıkabilmek ve işleminizin kaydolması için F10 tuşuna basın, bilgisayar sonra kendini kapatacak ve tekrardan açılacak. Ondan sonra bir Valorant'a girmeyi deneyin. Geri dönüşünüzü de bekliyor olacağım.

Yanlış kategori olmasın? Benim alanım Mavi Ekran.

Ama bu hataya dair bilgim var.
Hocamın da dediği gibi TPM ve Secure Boot aktifleştirilmeli.

Dün arkadaşımın sorununu ikisini de etkinleştirerek çözmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 2:04'deki ayarı yapar mısınız?

@KojiroHyuga04 arkadaş bunu yapınca sorunu düzelecek. Sorun %90 bundan kaynaklanıyor.
@Demir53 ana kartınızın markasını YouTube'den aratarak bakabilirsiniz. BIOS kısmının resmini atarsanız biz de bakabiliriz.

Geri
Yukarı