Valorant 4:3 ekranda 60Hz'e düşüyor ve tam ekran olmuyor

İşletim sistemi
Windows 10

heymenchil

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Selamlar, bu konuyu bayağı araştırdım ama hiçbir yanıt bulamadım. Benzer şeyleri yaşayan arkadaşlar var. Monitörüm 1080p@60Hz fakat VGA girişli olduğu için adaptör kullanıyorum ve Denetim Masası'ndan 70Hz overclockluyorum. Driverım güncel. Yukarısı ve aşağısı her türlü siyah kalıyor 4:3 alınca ve 60Hz geri düşüyor. İkisinin de çözümünü arıyorum. CS'den alışkanlık 4:3 oynamak istiyorum fakat çözüm bulamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırdım 1 hafta sonra monitörüm bozuldu diyenler olmuş güvenli bir metot mu ki?

Evet, ben yapmıştım. Başlarda sıkıntı çıkmadı, 2 ay falan sonra monitörde yatay gri çizgi çıktı ve titremeye başlamıştı ama benimki kendi kendine düzeldi. Sıkıntı çıkmasın diye geri 60 Hz'ye almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç şeye yanıt vereyim; ilk olarak zaten kafalar falan büyüdüğü için değil sensim ve oynayışımın 4.3 alışmasından ötürü istiyorum ikinci olarak monitör overclock NVIDIA Denetim Masası'ndan yapıyorum farklı bir programdan değil ve yaklaşık 6 aydır kullanıyorum bir sorun olmadı tabii monitörünlede alakalı.
Sağlar fakat 10 FPS falan o da görüntü kalitesini bozulmasına değmez.

Gerçekten 70Hz alışınca 60'da elim kolum tutmuyor etki ediyor.

Geri
Yukarı