Valorant 60 FPS üstünde kasma hissi

CHILLSOULFLY

Hectopat
Yer
Gallifrey
Daha fazla  
Selam, yaklaşık 3 aydır Valorant oynayamıyorum bu problemden ötürü. FPS maksimum 50'ye düşüyor ama 20FPS gibi hissettiriyor. Laptop kullanıcısıyım ama ekranı monitöre bağlıyorum. Monitör eski fakat işimi görüyor. Oyun içi ekran kartı kullanımı %97-98 civari CPU kullanımı %70-75 arası fakat ekran kartım aşırı ısınıyor, 102-104 derece arası gidip geliyor. Sistem özellikleri; NVIDIA GT 520 MX i5 2450M 12 GB DDR3 RAM.

Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Depolama nedir? Ekran kartının macunu var mı? Temizlenmesi iyi olabilir. Yaşadığınız yerin sıcaklığına göre güzel bir laptop soğutucusu almanız iyi olabilir.

Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Depolama nedir? Ekran kartının macunu var mı? Temizlenmesi iyi olabilir. Yaşadığınız yerin sıcaklığına göre güzel bir laptop soğutucusu almanız iyi olabilir.
Dönüştürücü yok, 500gb HDD ekran kartı macununu yaklaşık 4-5 ay önce değiştirdim. 1-2 ay öncede temizliğini yapmıştım kasma hissi gene de gitmemişti. Bugün tekrar bir temizlik yapacağım.
Ekran yırtılması olabilir VSync ayarını açıp da deneyin.
VSync açınca inputlag oluyor hocam kasma hissiyati da geçmiyor.

Dönüştürücü yok, 500gb HDD ekran kartı macununu yaklaşık 4-5 ay önce değiştirdim. 1-2 ay öncede temizliğini yapmıştım kasma hissi gene de gitmemişti. Bugün tekrar bir temizlik yapacağım.

VSync açınca inputlag oluyor hocam kasma hissiyati da geçmiyor.
Depolama hızı ve sağlığına bakın, genel temizlikten sonra da sonuç değişmezse soğutucu almanızı öneririm.

Geri
Yukarı