Valorant 60 FPS'e sabitlendi

Evet o durumlar için zaten hissedildiğini biliyorum ama aklıma takıldı bu soru. Gerçekten 900 FPS hissedebiliyor mu insanlar.

Monitörünüzün Hertz değerinin çok yüksek olması lazım hocam onun için. Benim bildiğim maksimum 540Hz monitörler var. Yani bu durumda bile 900 iken 700'e düşerse hissedilmez.

Vsync ayarı açıksa kapatın.

hocam görüntüden pil fps yi kısıtla gibi şeyler yazar onların hepsini kapat

Hocam ani kapandığı için ayarları falan sıfırlamış olmasın. FPS kısıtlama yerine ve V-Sync ayarına bakın. İkisinin de kapalı olması lazım.

vsync açık olabilir. Gsync açıkken'de yapıyor monitörünüz 60hz ise

Ekran 60Hz ise Vsync açıksa 60 FPS'e sabitlenir.

Başka oyun varsa onlarda da test eder misiniz? Ara sıra NVIDIA Denetim Masası maksimum FPS değerini değiştirebiliyor, bu da oyun içerisinde maksimum FPS değerini değiştirseniz bile etkili olmamasına sebep olabiliyor. Daha önce çokça yaşadığımdan dolayı belirtmek istedim belki sizde de aynı sorun olabilir.

Pardon konudan alakasız ama büyük rakamlar arasındaki farkı anlayabiliyor musunuz oyun oynarken? Mesela 700 ve 900 FPS farkını ne kadar hissedebilirsiniz?

O kadar yüksek FPS fark edilmez diye düşünüyorum ama 350 iken 150'ye düşerse hissedilir.

Evet o durumlar için zaten hissedildiğini biliyorum ama aklıma takıldı bu soru. Gerçekten 900 FPS hissedebiliyor mu insanlar.

Monitörünüzün Hertz değerinin çok yüksek olması lazım hocam onun için. Benim bildiğim maksimum 540Hz monitörler var. Yani bu durumda bile 900 iken 700'e düşerse hissedilmez.
FPS Kısıtlama kapalı Valorant ayarlarındaki, vsync de kapalı. Ekran 144 hz. Herhangi bir kısıtlayıcı yok. Forza Horizon 4 120- 140 FPS hala.

FPS Kısıtlama kapalı Valorant ayarlarındaki, vsync de kapalı. Ekran 144 hz. Herhangi bir kısıtlayıcı yok. Forza Horizon 4 120- 140 FPS hala.
Hayır Forza da 60'a sabitlenmiş.

genel ayarlar (global settings) sekmesinde düşey senkronizasyon'u (vertical Sync) göreceksiniz. Buradan açık ise kapatmalısınız.

1689280344919.png

3D ayarlarını yönet öğesine gidin ve monitör teknolojisinin g-Sync olarak ayarlandığından emin olun. Enable g-Sync, g-Sync compatible (g-Sync, g-Sync ile uyumluluğu etkinleştir) seçeneğinin yanındaki onay kutusu işaretli ise kaldırın.

1689280811809.png

3D ayarlarını yönet öğesine gidin ve monitör teknolojisinin g-Sync olarak ayarlandığından emin olun. Enable g-Sync, g-Sync compatible (g-Sync, g-Sync ile uyumluluğu etkinleştir) seçeneğinin yanındaki onay kutusu işaretli ise kaldırın.

Eki Görüntüle 1860953
Hocam 3D ayarlarını yönet de maks. kare hızı 60 olmuş kapattım onu düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı