Valorant 60 Hz nasıl ayarlanır?

bekocangs56

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörüm 75Hz olduğu için Valorant oyunu da otomatik olarak 75Hz'ye ayarlıyor. Ben bunu 60Hz nasıl ayarlayabilirim? Oyun içinden bir türlü ayarlamadım, yok mu bir Config dosyası falan? Oyundan 50-60 FPS arası alıyorum ve 75 Hz olduğu için tam performanslı gelmiyor sanki kasıyormuş gibi oluyor. CS:GO'da bu durumu freq 60 yazarak düzeltebiliyordum.

Sistem;
Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz.
4 GB RAM.
R7 370.

Çözünürlük seçme kısmında çözünürlüklerin yanında HZ değeri de yazması gerekiyor. Yazmaz ise masaüstünde sağ tık yapıp görüntü ayarlarına, gelişmiş görüntü ayarlarına gelip ardından yenileme hızını 60hz olarak ayarlamanız yeterli.

Çözünürlük seçme kısmında çözünürlüklerin yanında Hz değeri de yazması gerekiyor. Yazmaz ise masaüstünde sağ tık yapıp görüntü ayarlarına, gelişmiş görüntü ayarlarına gelip ardından yenileme hızını 60Hz olarak ayarlamanız yeterli.

Yazıyor ama sadece 75Hz olanlar var yani 60Hz olan çözünürlükler gözükmüyor.
Çözünürlük seçme kısmında çözünürlüklerin yanında Hz değeri de yazması gerekiyor. Yazmaz ise masaüstünde sağ tık yapıp görüntü ayarlarına, gelişmiş görüntü ayarlarına gelip ardından yenileme hızını 60Hz olarak ayarlamanız yeterli.

Oyun da 75Hz gözüküyor ama Alt Tab yaptığım da masaüstünden baktığım da 60Hz gözüküyor.

Benim monitör de 240 hz fakat oyundaki son güncellemelerden sonra fps im 400 lerden 200 lere düştüğü için 144 e sabitlemek istiyorum masaüstünü 144e alınca oyunu açıyorum ekran kartı çöküyor pc donuyor oyunun ayarlarında 240 var sürekli 144 e alamıyorum bir türlü

Yeni konular

Geri
Yukarı