Valorant 85 derece oluyor

Kargaşa

Hectopat
Yer
Ankara
Oyuna girince maçta 82-85 derece oluyor işlemci. Kasadan sesler gelmeye başlıyor ayarlar low olmasına rağmen. Ne yapmalıyım bilgisayar yüksek performansta olmasına rağmen bu değerler normal değil.

Kasa modeliniz nedir? Bu sıcaklıklara ulaştığında CPU kullanımı ne durumda? En son ne zaman termal macun yenilediniz? Stok soğutucu ile normal değerler olabilir.

Kasa markası, işlemci modeli, stok fan mı, kaç yıllık? Bunları biz mi tahmin edeceğiz?
Stok fanlı İşlemci AMD 5 5600. Alalı 6 ay oluyor. Daha 1 hafta geçeli temizliği yapıldı. İmzalarda zaten sistem var galiba kapalı sizde.

Kasanın hava sirkülasyonu iyi değil ise R5 5600 stok soğutucu ile bu değerleri görebiliyor.
Kasa monitörün sağında duruyor. Havada alıyor. Fakat her hafta temizlediğimde alt kısımdaki mıknatıslarda hep toz oluyor.

Fan oturmamis olabilir veya termal macun bitmistir.
Kullanim degerleri nedir?
6-7 aydır kullanıyorum. Vatanın kendi personelleri yapmıştı bilgisayarı belki olabilir tam takamamışlardır.

Kasa modeliniz nedir? Bu sıcaklıklara ulaştığında CPU kullanımı ne durumda? En son ne zaman termal macun yenilediniz? Stok soğutucu ile normal değerler olabilir.
1705236804706.png

Termal macun yenilemedim 6 ay önce aldım bilgisayarı.

Son düzenleme:
Stok fanlı İşlemci AMD 5 5600. Alalı 6 ay oluyor. Daha 1 hafta geçeli temizliği yapıldı. İmzalarda zaten sistem var galiba kapalı sizde.

Kasa monitörün sağında duruyor. Havada alıyor. Fakat her hafta temizlediğimde alt kısımdaki mıknatıslarda hep toz oluyor.

6-7 aydır kullanıyorum. Vatanın kendi personelleri yapmıştı bilgisayarı belki olabilir tam takamamışlardır.

Eki Görüntüle 2084194
Mobilden bakıyorum imzayı göremiyorum. Hazır sistemdir diye tahmin ediyorum yani kasa ortalama bir kasadır muhtemelen. 80-85 dereceler R5 5600 de stok soğutucu ile normal. Soğutmayı değiştirecek durumunuz yoksa turbo boost açıksa kapatın soğutma performansında bayağı gelişme görürsünüz. FPS sabitlerseniz o şekilde de çözülür. Fakat o derecelerde kullanmanızın zararı yok. Eğer performans düşüşü vs. yaşamıyorsanız ki muhtemelen yaşamıyorsunuzdur o sıcaklıklarda sorun çıkmaz çünkü, bu şekilde kullanabilirsiniz. Stok soğutucu ile bu değerler normal. Valorant, işlemci tabanlı bir oyun. Ayarları düşüğe çekince daha da fazla yük biner, yani normal değerler.

Stok fanlı işlemci AMD 5 5600. alalı 6 ay oluyor. Daha 1 hafta geçeli temizliği yapıldı. İmzalarda zaten sistem var galiba kapalı sizde.

Eki Görüntüle 2084194

Yenilemen iyi olur termal macunu her 6 ayda bir belki de bundandır.

Geri
Yukarı