Valorant açılırken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
RAM
GSKILL Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD ve TOSHIBA P300 1TB
Ekran kartı
ZOTAC Twin Edge RTX 3060
Anakart
ASUS B450M-DRAGON
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X (1.3V 4.2GHz ayarlı)
Bu olay artık günde 2-3 kez olmaya başladı ve sadece Valorant açılırken oluyor. Diğer oyunlarda hiç böyle bir sorun yok.
Artık cidden canımı sıkmaya başladı çünkü nedenini bilmiyorum. Arkada müzik dinlersem de müzik takılıyor korkuyorum, mavi ekranda iki şey yazdığı oluyor.
Bazen ya sadece PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA yazıyor bazen de PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ve altında vgk.sys şeklinde detay belirtiyor.
vgk.sys Vanguard anticheat servisi.

Sizce bu neden kaynaklanıyor? Ve nasıl çözebilirim?

Daha önce Windows 11'de de yaşıyordum. Bilgisayarımı sıfırlayıp Windows 10'a döndüm, ona rağmen halen oluyor.

DMP File: 081422-11765-01.rar

Son düzenleme:
Minidump dosyası paylaşınız. Şu an incelemem zor ama öğle saatlerinde incelerim.

Minidump dosyası paylaşınız. Şu an incelemem zor ama öğle saatlerinde incelerim.
Koymayı unutmuşum, düzenledim.

İşlemciyi test etmiş miydiniz? Nasıl stres testi yaptınız?
AMD Ryzen 5 3500X (1.3V 4.2GHz ayarlı)

Sistemde MSI Afterburner yüklü mü? Raporda eski bir sürücü var, bu MSI Afterburner'da bulunan bir sürücü. Eğer yüklüyse kaldırın, programı kullanıyorsanız yeni sürüme geçin.
Rich (BB code):
RTCore64.sys                Thu Jun 18 14:55:42 2020 (5EEB563E)

İşlemciyi test etmiş miydiniz? Nasıl stres testi yaptınız?
AIDA ile test ettiğimde bir sorun yoktu çalışmasında. Yani en azından 30dk test ettiğimde mavi ekran takılma vs. yaşamadım. Üstüne 3 saat aktif şekilde oyun oynadım sorun çıkmadı. Bu olayın sadece VALORANT açılırken yaşanıyor olması garip. Sadece stok fan olduğundan biraz fazla ısınıyor.
Sistemde MSI Afterburner yüklü mü? Raporda eski bir sürücü var, bu MSI Afterburner'da bulunan bir sürücü. Eğer yüklüyse kaldırın, programı kullanıyorsanız yeni sürüme geçin.
MSI Afterburner şu anda yüklü değil. Windows10 döndükten sonra yüklemedim. Windows 11 varken kullanıyordum, attığım dmp ise düne ait zaten. Win10'a döneli yaklaşık 3-4 gün oluyor.
Kaspersky kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız kaldırıp deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm.
Kullanmıyorum hocam.

Geri
Yukarı